Koło PZW Lublin Haczyk

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

mark1
senior
Posty: 1054
Rejestracja: 27 lip 2009, 00:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: mark1 » 12 mar 2012, 21:49

Punkt 8 regulaminu mówi - "Każdy uczestnik zawodów musi mieć w swoim wyposażeniu: matę karpiową, worek karpiowy oraz duży karpiowy podbierak ". To znaczy jak by chciał wziąć udział w tych zawodach szeregowy członek koła, nie posiadający np. maty lub worka, to nie zostanie dopuszczony lub zdyskwalifikowany? Jak tak, to jest jedna wielka dyskryminacja.

Awatar użytkownika
LechO
senior
Posty: 1405
Rejestracja: 04 kwie 2011, 18:56

Postautor: LechO » 12 mar 2012, 22:07

mark1 nie zgodzę się z tobą, są to zawody typowo dla Karpiarzy, a każdy szanujący się Karpiarz tego typu sprzęt posiada - a wiecie dlaczego - Po prostu z szacunku dla ryby.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2012, 22:10 przez LechO, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
palcis
senior
Posty: 959
Rejestracja: 03 sty 2008, 17:23
Lokalizacja: Turka

Postautor: palcis » 12 mar 2012, 22:09

mark1 pisze:Punkt 8 regulaminu mówi - "Każdy uczestnik zawodów musi mieć w swoim wyposażeniu: matę karpiową, worek karpiowy oraz duży karpiowy podbierak ". To znaczy jak by chciał wziąć udział w tych zawodach szeregowy członek koła, nie posiadający np. maty lub worka, to nie zostanie dopuszczony lub zdyskwalifikowany? Jak tak, to jest jedna wielka dyskryminacja.


to kolega która ma postara się pożyczyć lub użyczyć
koło Haczyk

Awatar użytkownika
palcis
senior
Posty: 959
Rejestracja: 03 sty 2008, 17:23
Lokalizacja: Turka

Postautor: palcis » 12 mar 2012, 22:09

LechO pisze:mark1 nie zgodzę się z tobą, są to zawody typowo dla Karpiarzy, a każdy szanujący się Karpiarz tego tylko sprzęt posiada - a wiecie dlaczego - Po prostu z szacunku dla ryby.


lepiej bym tego nie napisał :-)
koło Haczyk

Awatar użytkownika
LechO
senior
Posty: 1405
Rejestracja: 04 kwie 2011, 18:56

Postautor: LechO » 12 mar 2012, 22:13

ech zdążyłeś mnie złapać na literówce, napisałem tylko a miało być typu

Awatar użytkownika
palcis
senior
Posty: 959
Rejestracja: 03 sty 2008, 17:23
Lokalizacja: Turka

Postautor: palcis » 12 mar 2012, 22:15

a akurat tego nie zauważyłem bardziej chodziło mi o to że 99% ludzi łowiących karpie tego typu sprzęt posiada i tutaj masz w 100% racje ale tak jak pisałem nie ma sytuacji bez wyjścia zawsze ktoś pomoże

pozdrawiam
koło Haczyk

Awatar użytkownika
Garsija
senior
Posty: 1365
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Garsija » 12 mar 2012, 22:31

Łowiąc karpie no łowisku "Cicha Woda" niezależnie czy są to zawody czy nie - trzeba posiadać matę czy odpowiedni podbierak. Nikogo nie dyskryminujemy i podobnie jak w poprzednich latach użyczymy sprzętu tym osobom, które nie mają np. maty.

Jesteśmy chyba jedynym Kołem w okręgu lubelskim, który organizuje po raz trzeci takie zawody.
Obrazek

Marcin Burek, 1987, Haczyk Carp Team Lublin, Koło Haczyk, http://www.carpteamlublin.pl/

Awatar użytkownika
LechO
senior
Posty: 1405
Rejestracja: 04 kwie 2011, 18:56

Postautor: LechO » 12 mar 2012, 22:35

Jak znajdę chwilkę czasu to podjadę popatrzeć - w razie "W" to i w sędziowaniu będę mógł pomóc.

mark1
senior
Posty: 1054
Rejestracja: 27 lip 2009, 00:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: mark1 » 13 mar 2012, 00:16

"Zawody dla Członków Koła PZW Haczyk-Lublin..." czyli wszystkich wędkarzy mających opłacone karty w tym kole. Także tych którzy nie mają i z pewnością nigdy mieć nie będą tych mat , mają 65 lat (czy nawet więcej) i łowią zwykle leszcze na Zalewie .I dla tych co nigdy nawet tych mat nie widzieli i o nich nie słyszeli. Robicie zawody dla wąskiej grupy osób, a piszecie że dla wszystkich członków koła...

Awatar użytkownika
Ralph_Fridge
senior
Posty: 1862
Rejestracja: 04 maja 2010, 22:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Ralph_Fridge » 13 mar 2012, 07:17

Do każdych zawodów można się tak przyczepić. Ktoś robi zawody pstrągowe i nakazuje posiadania podbieraka - ja nie używam, wyciągam ręką. Żeby wziąć udział musze posiadać również muchówkę - nie posiadam, łowię 40cm bambusem z kawałkiem sznurka. W obu tych przypadkach czuję się dyskryminowany ponieważ bardzo chciałbym wziąć udział w zawodach mimo, że mam z nimi mało wspólnego.
Sex, CARP and Rock 'N' Roll

Awatar użytkownika
ipi
senior
Posty: 1926
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:24
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Kontaktowanie:

Postautor: ipi » 13 mar 2012, 07:42

mark1 pisze:"Zawody dla Członków Koła PZW Haczyk-Lublin..." czyli wszystkich wędkarzy mających opłacone karty w tym kole. Także tych którzy nie mają i z pewnością nigdy mieć nie będą tych mat , mają 65 lat (czy nawet więcej) i łowią zwykle leszcze na Zalewie .I dla tych co nigdy nawet tych mat nie widzieli i o nich nie słyszeli. Robicie zawody dla wąskiej grupy osób, a piszecie że dla wszystkich członków koła...


Nie wiem czy zauważyłeś że zawody są tylko dla członków koła Haczyk co oznacza że dyskryminacja z naszej strony jest jeszcze dalej posunięta. Dyskryminujemy miliardy osoób na świecie które nie są w naszym kole i nie wiem czy zwróciłeś uwagę że nikt z nich nie poczuł się dyskryminowany.

Co do samego przywileju posiadania maty karpiowej przez sznującego ryby jako swojego przeciwnika i nieodłącznego kompana zasiadek - karpiarza to wychodzi to bardziej z dbałości o rybę niż oznakę splendoru. Dla karpiarza mata jest tak samo istotna jak podest dla wyczynowca po prostu bez niej nie ruszy się na ryby, a zawody jak wół są karpiowe i my jako klub karpiowy o rybę nawet na takich zawodach chcemy dbać żeby nie stała jej się żadna krzywda. W regulaminie nie ma np. nic o odkażaczy do ran a ja nie wyobrażam sobie nie zdezynfekowania rany po haczyku przed wypuszczeniem ryby do wody jest to dla mnie tak samo istotne jak mata czy duży podbierak.
IT'S NOT A HOBBY...IT'S WAY OF LIFE

Maciek Porębiak '83
Radzyń Podlaski
Koło PZW Lublin HACZYK

Awatar użytkownika
michal24
junior
Posty: 318
Rejestracja: 10 sty 2010, 23:56
Lokalizacja: Lublin

Postautor: michal24 » 13 mar 2012, 08:22

zachęcam do wzięcia udziału w tych zawodach świetna atmosfera no i jak Grasija napisał mniej wyposażonym też pomogą.
Michał Bartoszek, Koło Haczyk/Klub Fenix

Awatar użytkownika
ipi
senior
Posty: 1926
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:24
Lokalizacja: Radzyń Podlaski
Kontaktowanie:

Postautor: ipi » 13 mar 2012, 08:34

Dokładnie to są zawody które mają na celu propagowanie wędkarstwa karpiowego a nie utrudnianie życia innym.
IT'S NOT A HOBBY...IT'S WAY OF LIFE

Maciek Porębiak '83
Radzyń Podlaski
Koło PZW Lublin HACZYK

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 13 mar 2012, 08:42

mark1, uznaję, że odpowiedzi kolegów Ralph_Fridge i ipi Cię satysfakcjonują i ostatecznie rozwiewają Twoje problemy?

Dziwna rzecz uznać te zawody jako dyskryminację dla wielu członków Koła... Zawsze myślałem, że to wyjście na przeciw DLA POTRZEB wielu członków Koła - tych aktywnych.
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

Awatar użytkownika
palcis
senior
Posty: 959
Rejestracja: 03 sty 2008, 17:23
Lokalizacja: Turka

Postautor: palcis » 13 mar 2012, 15:35

kolego mark1 nic nie stoi na przeszkodzie aby Twoje koło zrobiło zawody karpiowe dla waszych członków waszego koła z własnymi zasadami a na pewno ich nie skrytykujemy więc proponuje nie krytykować tylko samemu coś zrobić

pozdrawiam
koło Haczyk

mark1
senior
Posty: 1054
Rejestracja: 27 lip 2009, 00:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: mark1 » 13 mar 2012, 21:51

Ralph_Fridge, ja się nie czepiam tylko obiektywnie(jako członek innego koła)wyrażam swoją opinię, jak każdy inny forumowicz mam do tego prawo. Po to w końcu jest to forum żeby wymieniać swoje poglądy i spostrzeżenia. Nie musi się zawsze każdy z każdym zgadzać i "lukrować"jeden drugiemu na potęgę. Jeśli chodzi o podbierak na lubelskich wodach pstrągowych( nie tylko jak napisałeś na zawodach przeprowadzaych na tych wodach) to jest nakaz Okręgu. Czy się on komuś podoba czy też nie - obowiazuje i trzeba go przestrzegać. Ipi,zauważyłem że zawody są tylko dla członków koła Haczyk, nie mam zamiaru się na nie wpraszać, jeśli Ci o to chodzi. Mam nadzieję że jako organizatorzy będziecie zachęcać do udziału jak najszersze grono własnych członków, nie tylko z Klubu Haczyk Carp Team Lublin. W moim kole staramy się by liczba uczestników wspólnych imprez stale się powiększała i nie ograniczała się tylko do grupy tych "stałych bywalców". Palcis,nikogo nie krytykuję, chyba nie do końca zrozumiałeś moje intencje. Te są tak naprawdę szczere i pozytywne. Życzę udanej imprezy i wszystkim taaaaakiej ryby.
Pozdrawiam

laska
kadet
Posty: 209
Rejestracja: 09 paź 2009, 22:31
Lokalizacja: Puławy
Kontaktowanie:

Postautor: laska » 14 mar 2012, 00:05

A gdzie kolego przeczytałeś że zawody są tylko dla członków klubu ?? Przecież w poście wyżej sam sobie zaprzeczasz pisząc :
zauważyłem że zawody są tylko dla członków koła Haczyk,........... Mam nadzieję że jako organizatorzy będziecie zachęcać do udziału jak najszersze grono własnych członków, nie tylko z Klubu Haczyk Carp Team Lublin.

Jak byśmy chcieli zrobić zawody tylko dla nas to po co wogóle o tym mówić na forum ogolnym ?? Wystarczyłoby powysyłać sms lub zadzwonić i wszystko. Nikt by nic nie wiedział. A tak chcemy aby członkowie koła mogli poczuć tą adrenalinkę związaną z karpiarstwem. Aby posmakowali zasiadki i w miłej atmosferze oraz przyjaznym towarzystwie spędzili weedkend nad wodą.
PZW Puławy Azoty
Feeder Team Azoty Puławy
Haczyk Carp Team Lublin

mark1
senior
Posty: 1054
Rejestracja: 27 lip 2009, 00:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: mark1 » 14 mar 2012, 17:00

Dajmy spokój dalszym rozważaniom na ten temat, zaczyna się robić "masło maślane".
Lepiej napiszcie czy 18.03(jak zakładał harmonogram) odbędą się zawody"Pstrąg Bystrzycy". W tamtym roku było całkiem sympatycznie.

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 14 mar 2012, 17:09

"Pstrąg Bystrzycy" w tym roku prawdopodobnie się nie odbędzie.
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 26 mar 2012, 21:24

Przypominam, że wg. kalendarza imprez sportowych Koła najbliższymi zawodami są... Spławikowe Mistrzostwa Koła Haczyk w dniu 22 kwietnia na Z. Zemborzyckim. Szczegółowe informacje będą na początku 2giego tygodnia w necie i sklepie Haczyk.
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 03 kwie 2012, 22:14

Garść świeżych informacji z Koła ;-)

Przypominam, że w dniach 14-15 kwietnia odbędą się Karpiowe Mistrzostwa Koła Haczyk - dokładne info o zawodach było już w tym temacie.

Natomiast Spławikowe Mistrzostwa Koła odbędą się 22 kwietnia na Zalewie Zemborzyckim - więcej informacji o tych zawodach w linku poniżej:
http://www.pzw.org.pl/haczyk-lublin/wia ... ostwa_kola

A 3 maja odbędzie się zorganizowana wycieczka dla członków naszego Koła - "Rozpoczęcie sezonu". Tym razem po raz drugi wybierzemy się do Woli Uhruskiej by połowić w Bugu i pobliskich starorzeczach. Szczegółowe informacje o wycieczce będą w tym temacie tuż po świętach - proszę pilnować tematu, ilość miejsc będzie ograniczona.
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

slawencio
kijanka
Posty: 47
Rejestracja: 20 maja 2009, 20:22
Lokalizacja: Lublin

Postautor: slawencio » 12 kwie 2012, 15:32

co z tą wycieczką, chciałbym zgłosić gotowość uczestnictwa.

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 12 kwie 2012, 19:33

3 maja wyjeżdżamy do Woli Uhruskiej (rzeka Bug + starorzecza) na "Rozpoczęcie sezonu z Kołem Haczyk".

Wyjazd tradycyjnie - parking pod Realem w Lublinie o godzinie 4.00 !!! Proszę się nie spóźnić.

Powrót planowany około 17.30 w Lublinie (wyjazd znad Bugu około 16).


Zapisy TYLKO I WYŁĄCZNIE w sklepie Haczyk!!! Tam jest też lista.
Wycieczka dla członków Koła jest DARMOWA, należy wpłacić jedynie 10zł kaucji, która będzie zwrotna w autokarze.

Jutro bądź pojutrze okaże się oficjalne info na stronie pzw.


Ilość miejsc ograniczona!!!
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 13 kwie 2012, 19:50

Oficjalny komunikat odnośnie wyjazdu dla członków Koła Haczyk
http://www.pzw.org.pl/haczyk-lublin/wia ... _wycieczke

Serdecznie zapraszam, zapisywać się na miejsce w autokarze i do zobaczenia nad wodą ;-)
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

Awatar użytkownika
matiazay
kadet
Posty: 250
Rejestracja: 27 paź 2009, 22:34
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: matiazay » 13 kwie 2012, 19:57

fajna sprawa, sam zastanawiałem się czy nie podjechać nad Bug w jeden z pierwszych dni maja. Udanej imprezy! m.

Awatar użytkownika
Garsija
senior
Posty: 1365
Rejestracja: 23 gru 2007, 15:45
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Garsija » 16 kwie 2012, 21:09

Karpiowe mistrzostwa koła za nami :-)

Wyniki:

Rafał Ćwikła 4 ryby – 41,4kg
Piotr Witkowski 2 ryby – 17kg
Michał Olszak 1 ryba – 9,15kg

Największa ryba zawodów: Karp 10,9kg (Rafał Ćwikła)

Pełna relacja na: http://www.carpteamlublin.pl/zawody/ite ... -nami.html

Galeria: http://carpteamlublin.pl/galeria/item/9 ... 5%82a.html
Obrazek



Marcin Burek, 1987, Haczyk Carp Team Lublin, Koło Haczyk, http://www.carpteamlublin.pl/

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 20 kwie 2012, 09:28

Chłopaki powodzenia na spławikowych bo amator z maczówką w tym roku odpuszcza. Za gęsto w domu mi się zrobiło ;-) .
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

Awatar użytkownika
sajo
VIP
Posty: 14559
Rejestracja: 30 lis 2007, 10:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: sajo » 20 kwie 2012, 09:38

uuuuu... no to jedno miejsce na podium się zwolniło ;-)

PS. Gratulacje!
Tomasz Samoń '81
Koło PZW Lublin Haczyk
WKS STYNKA HACZYK

Awatar użytkownika
martinez1981
junior
Posty: 699
Rejestracja: 02 lip 2009, 08:56
Lokalizacja: Lublin, Wrocław

Postautor: martinez1981 » 20 kwie 2012, 10:55

Gratuluje!!!!!
Marcin Alter
Koło Lublin Haczyk

Darek S
senior
Posty: 1477
Rejestracja: 03 maja 2008, 09:18
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Darek S » 20 kwie 2012, 14:01

Gratulacje :))))
Koło PZW Haczyk


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości