Klub Spinningowo-Muchowy FENIX Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

Awatar użytkownika
Radzio
kadet
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwie 2008, 20:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Radzio » 29 mar 2012, 16:41

No no Tomasz nieźle przedziesz graty , ja niestety ostatnio nie mam za wiele czasu na ryby ale jakos sobie radze z nałogiem
http://www.tigershops.pl/tiger_akcesori ... 00171.html

:mrgreen:
http://www.klubfenix.pl/

Pozdro Radzio
Koło Haczyk
Obrazek

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 29 mar 2012, 19:09

radzu musisz uważać co by przynęty nie obgryzły :mrgreen:

Awatar użytkownika
Radzio
kadet
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwie 2008, 20:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Radzio » 29 mar 2012, 23:37

Spokojnie, trzeba wiedzieć gdzie zarzucać przynetę 8-) ;-)
http://www.klubfenix.pl/

Pozdro Radzio
Koło Haczyk
Obrazek

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 31 mar 2012, 23:20

Było już lanie główek dużych i ciężkich a teraz przyszedł czas na zmianę kalibru na mniejszy.
Wczoraj pierwsze próby lania główek na nowych formach, dziś już w krótkim czasie po około 30 szt. na głowę udało się odlać (w końcu jest na czym kręcić).
Do dyspozycji mieliśmy Kamila profesjonalną formę oraz moje dwie foremki wykonane sposobem chałupniczym.
Waga główek 0,6 - 3 g.
Wkrótce ciąg dalszy lania ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 01 kwie 2012, 09:17

Tomek masz rację kręcić i nie tylko zdecydowanie tańszym kosztem ,no i farba proszkowa to też dobre rozwiązanie teraz postaram się zrealizować twoje projekty,pozdrawiam
Kamil Walos

Awatar użytkownika
matiazay
kadet
Posty: 250
Rejestracja: 27 paź 2009, 22:34
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: matiazay » 07 kwie 2012, 13:15

Radosnych i pogodnych świąt a Śmigusa Dyngusa mokrego i nad wodą.

Awatar użytkownika
Radzio
kadet
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwie 2008, 20:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Radzio » 17 kwie 2012, 19:17

Jako ,że członkowie KSM Fenix startują w GPX spinigowym lubelszczyzny a jedna z eliminacji odbędzie się nad Wieprzem postanowiliśmy trochę zadbać w ramach "prac społecznych" o stan tej rzeki .
Tak więc w dniu 21.04.2012 ( sobota ) zapraszamy wszystkich chętnych na akcję sprzątania rzeki Wieprz w okolicach miejscowości Serniki .

Plan jest taki:
9.00 spotkanie nad wodą między Sernikami a Chlewiskami przy fabryce mebli ( mapka).
10.00 rozchodzimy (rozjeżdżamy) się na odcinek sprzątania -
14.00 - koniec sprzątania
14-15 - dowozimy (donosimy) śmieci na wskazane miejsca.
15.00 - grill, integracja , łowienie itp .

miejsce spotkania zaznaczone na czerwono

Członkowie KSM Fenix będą napewno obecni ale każda para rąk się liczy , dobrze by było wyposarzyć się w gumowce/wodery , worki na śmieci zapewniamy jako organizatorzy . Po sprzataniu planowany jest grill z gratisową kiełbaską dla sprzatających.


Wszystkich chętnych zapraszamy
http://www.klubfenix.pl/

Pozdro Radzio
Koło Haczyk
Obrazek

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 20 kwie 2012, 14:17

Niezdecydowanych zachęcam bo pogoda super się szykuje na taką akcję. Po sprzątaniu planowane jest wspólne wędkowanie i wymiana doświadczeń (nie tylko tych wędkarskich ;-) )
Jak komuś nie pasuje na 9.00 to może dojechać później - ktoś na miejscu zbiórki będzie i jak trzeba wyposaży w niezbędny ekwipunek.
No i Prezes stawia kiełbaskę a to też argument.

Jak by ktoś miał problem z trafieniem to poniżej dokładniejsza mapka - zjazd przy fabryce mebli, niedaleko kładki na rzece.

Obrazek
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

wiktor
junior
Posty: 400
Rejestracja: 19 wrz 2009, 12:15
Lokalizacja: Lubartów

Postautor: wiktor » 20 kwie 2012, 22:30

W Lubartowie wystawiono ogłoszenie o takowym sprzątaniu, z tym że z drugiej strony rzeki, a zbiórka jest obok nowego ronda przy nowym szpitalu. O godzinie 9, a kto wystawiał to ogłoszenie nie wiem, ale ja mam zamiar się zjawić.

Pozdrawiam
PZW Lubartów Staw

http://www.roach-shop.pl - sklep wędkarski

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 21 kwie 2012, 07:41

wiktor pisze:W Lubartowie wystawiono ogłoszenie o takowym sprzątaniu, z tym że z drugiej strony rzeki, a zbiórka jest obok nowego ronda przy nowym szpitalu. O godzinie 9, a kto wystawiał to ogłoszenie nie wiem, ale ja mam zamiar się zjawić.

Pozdrawiam
Witam z tego co wiem jedno z kół z Lubartowa organizuje dziś również sprzątanie Wieprza na innym odcinku.
Kamil Walos

Awatar użytkownika
Radzio
kadet
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwie 2008, 20:06
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Radzio » 23 kwie 2012, 21:05

Tak jak zapowadaliśmy w sobotę 21.04.2012 odbyła się akcja sprzatania rzeki Wieprz na terenie gminy Serniki . Mimo bardzo fajnej pogody zachęcającej raczej do wędkowania , na miejscu zbiórki pojawiło się kilku chętnych do pracy "Fenixów". Tak więc po wypiciu porannej kawki na łonie przyrody ochoczo ruszyliśmy do walki , niestety to co zastaliśmy przerosło nasze najśmielsze oczekiwania , setki plastikowych i szklanych butelek, puszki do tego kupa śmieci pozostawionych w 100% przez wedkarzy niestety nie napawa optymizmem na przyszłość . Czterogodzninna akcja w upalnym słońcu dała efekt w postaci zapełnienia ok 35 szt worków 120 litrowych zebranych z odcinka ok 5 km . Po nabraniu sił witalnych oraz posileniu się kiełbaską z ogniska wystarczyło jeszcze czasu na powędkowanie , dla "najlepszych" czekała w wodzie nagroda w postaci fajnych rybek :-).

Szkoda że tak mało osób było zainteresowanych pomocą w akcji sprzątania bo efekty mogły by być sporo bardziej wymierne i z korzyścią dla rzeki, miejmy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej bo te kilka godzin w roku myslę, że każdy wygospodarować powinien.

Specjalne oraz dla Pana Stanisław Marzędy wójta gminy Serniki za dostarczenie worków i zadbanie o wywiezienie śmieci, dla PZW Lublin za przekazanie worków na śmieci oraz dla wszystkich aktywnie uczestniczących w akcji członków KSM Fenix
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://www.klubfenix.pl/

Pozdro Radzio
Koło Haczyk
Obrazek

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 24 kwie 2012, 21:47

Akcja na medal choć frekwencja zarówno klubowa jak i poza klubowa mogła by być lepsza.
Dzięki za miło spędzone chwile choć momentami lekko nie było.

Ostatnio z uwagi na powiększenie rodziny mam mało czasu na wędkowanie a moje wypady to najbliższe okolice na 1-2 godzinki max. Niestety z jazikami tak z doskoku jest trudno ale coś tam od czasu do czasu udaje się wyjąć. Faktycznie jazie trochę się przemieściły, a teraz w miejscach gdzie wcześniej stały częściej biorą szczupaki (czki). Niestety ostatnie sztuki nie powalają wielkością.
Poniżej dzisiejszy jazik (pod 40 cm) przy okazji testowania nowych wobków i nowego patyka.

Obrazek

Obrazek
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

Awatar użytkownika
michal24
junior
Posty: 318
Rejestracja: 10 sty 2010, 23:56
Lokalizacja: Lublin

Postautor: michal24 » 24 kwie 2012, 23:21

patyk wygląda na Compre?
Michał Bartoszek, Koło Haczyk/Klub Fenix

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 25 kwie 2012, 08:00

Brawo Michał! Wygrałeś konkurs którego nie ogłosiłem. Jak jedziesz nad Bug to nagroda do odbioru w autokarze :mrgreen: .
Patyk dla mnie nowy ale nie taki nowy.
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

Awatar użytkownika
michal24
junior
Posty: 318
Rejestracja: 10 sty 2010, 23:56
Lokalizacja: Lublin

Postautor: michal24 » 25 kwie 2012, 08:25

odbiorę może innym razem ;-) w tym dniu akurat jestem zmuszony zrezygnować z ryb.
Ogólnie ja jestem z tego kijka zadowolony. Jakoś na początku nie zaczaiłem sposobu zacięcia i spadały ryby ale obycie się z nim przynosi coraz lepsze wyniki.
ZAPOMNIAŁ BYM GRATKI PIĘKNA RYBA.
Michał Bartoszek, Koło Haczyk/Klub Fenix

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 04 maja 2012, 18:39

Witam kilka dni temu wróciliśmy z planowej wyprawy wędkarskiej nad piękną rzekę jaką jest Dunajec .Chłopaki Piotrek ,Radzio ,Przemek wyruszają w sobotę rano mi niestety w weekend zaczyna się kurs i dojeżdżam do chłopaków busem w niedzielę wieczorem.Jako że to rodzinne okolice Piotrka bazą jest jego domek położony w niezwykle urokliwym miejscu z dala od miejskiego zgiełku,gdzie w pobliżu płynie zarówno Dunajec jak i Wisła.Pierwszy mój wieczór spędzamy przy ognisku na rozmowach i spostrzeżeniach chłopaków jest także z nami Artur brat Piotrka, na temat co się sprawdza i jakie stanowiska zajmują rybki i jedzeniu a prawdziwym hitem okazały się zwykłe ziemniaki z ogniska.Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us Obrazek

Uploaded with ImageShack.usrozmowy przeciągają się do wczesnych godz rannych i po godzinie snu wyruszam na spacer z Przemkiem nad Wisłę i miejsce gdzie obie te rzeki łączą się w całość.Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usNastępnie jedziemy nad Dunajec gdzie spędzamy cały dzień smażąc się na słońcu.Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usWędkowanie kończymy po 20 i mimo spiekoty każdy jest zadowolony, udaję nam się kilka rybek oszukać,część wygrała walkę z nami ,choć były i rybki które cieszyły oko przepływając tuż obok nas i za nic nie chciały się oszukać :-D .Wtorek ostatni dzień naszego pobytu dość wcześnie ruszamy nad wodę i wędkujemy do godz 15 i smutna chwila czas wyjazdu do domu.Dzięki Piotr za zaproszenie, chłopakom za towarzystwo i Arturowi za przygotowywanie ogniska .Kilka fotek z rybkami z wyjazdu Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.usByło jeszcze kilka przyłowów Radziowi zaatakowała przynętę królowa podkarpackich rzek brzana i pokazała swoje możliwości po czym się spięła ,Przemkowi i Piotrkowi zaatakowały woblerki ogromne świnie przy czym Przemek swoją wyholował grubo ponad 40cm choć myślał że to jakaś krzyżówka klenia z jaziem, no i rozpoczął dzień wcześniej sezon boleniowy jako że wszystkie rybki złowione podczas całego wyjazdu wróciły w doskonałej kondycji z powrotem do wody tak jak na fotceObrazek

Uploaded with ImageShack.us wrzucę fotki jeśli będą bardzo komuś przeszkadzały zostaną usunięteObrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us Pozdrawiam
Kamil Walos

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 06 maja 2012, 21:49

Fajna połowiliście, fajny klimat i niezła ekipa - szkoda, że ja nie mogłem ale może następnym razem maluchy mi pozwolą na dłużej wyrwać się z domu.
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 08 maja 2012, 20:20

fajne foty super wyprawa pozdro :-)

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 28 maja 2012, 00:04

Ostatnio troszeczkę brak czasu na wędkarstwo ale jakieś tam akcenty się pojawiają.
Poniżej żyłeczka 0,25 Dragona się sprawdziła. Wspólnie z dzieciakami skonstruowany wyciągną całą żyłkę ;-)
Obrazek

Ps. Od jutro do środy szkolenie w delegacji nad jeziorkiem to w końcu mam zamiar połowić choć dłuższą chwilę.
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

mp12
moczykij
Posty: 55
Rejestracja: 03 lis 2009, 22:36
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: mp12 » 29 maja 2012, 22:18

Z ostatniego wyjazdu.. sorry za słaba jakosć zdjęcia
Załączniki
20120528736.jpg

Awatar użytkownika
matiazay
kadet
Posty: 250
Rejestracja: 27 paź 2009, 22:34
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: matiazay » 01 cze 2012, 08:57

gratki! Ostatnio mało takich na naszym forum.

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 10 cze 2012, 23:36

Czasu na wędkowanie na prawdę mało jak nigdy dotąd, a i rodzinie trzeba się trochę poświęcić.
No ale siła woli i udało się rodzinkę zabrać na wycieczkę ... na rybki do Prawiednik :)
To pierwsze syna (4 latka) poważne wędkowanie tak więc podczas holu pstrąga na bacika nie byłem zdziwiony okrzykami - "tata pomóż!!!". Mimo, że nie przepadam za takimi łowiskami to na rodzinny wypad jak najbardziej polecam.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

Awatar użytkownika
matiazay
kadet
Posty: 250
Rejestracja: 27 paź 2009, 22:34
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: matiazay » 03 lip 2012, 15:58

mniej fotograficznie ale ciekawie :-) wczoraj okrągłą godzinę ciągał mnie i łódkę sum. 5 razy się pokazał, pięknie ubarwiony. Miał około 1,5m i podziękował za współpracę, niech mu się żyje skoro wygrał! To jeden z moich największych jakie wzięły na spining. Pozdr.

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 03 lip 2012, 17:16

Witam to niezłą mieliście zabawę :-)lato w pełni jeszcze trafisz wąsatego:-) mam nadzieję że i mi dopisze troszkę szczęścia i czasu będzie nieco więcej i rybka podobnych rozmiarów zamelduje się na kiju :-o jak na razie tylko 2 z komercji jeden spięty choć daleko im do ryby którą miałeś pozdrawiamObrazek

Uploaded with ImageShack.us
Kamil Walos

Awatar użytkownika
matiazay
kadet
Posty: 250
Rejestracja: 27 paź 2009, 22:34
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: matiazay » 11 lip 2012, 15:10

Obrazek

KAmil oto moja odpowiedź ;-) miejsce: Królowa polskich rzek.

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 12 lip 2012, 09:59

Mati gratki Wiślanego wąsa no i pora połowu też fajna :-D
Kamil Walos

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Postautor: siatkaz » 05 sie 2012, 23:31

Ostatnimi czasy mam bardzo mało chwil na wędkowanie (zresztą jak co roku w okresie wakacyjnym) tym bardziej ucieszył mnie ostatni wyjazd na naszą Wisełkę w rejon planowanych zawodów tj. Kepa Gostecka. Na pychówce z 10 konnym silnikiem zameldowaliśmy się we 4 klubowiczów - Ja, Mateusz, Marcin i Michał nasz junior.
Celem naszego połowu były ... oczywiście ryby gatunku ... co się trafi.
Parę godzin pływania dało nam kilka niedużych kleni, sporą ilość okoni (niektóre całkiem, całkiem) i jednego małego bonusika, który akurat mi przypadł :).
Mały sumek (ledwo wymiarowy) wziął na napływie zatopionego przelewu na sprzęt kleniowy (żyłekcza 0,14, własny wobek 18 mm) tak więc w nurcie było z nim troszeczkę problemów (znaczy frajdy z holu).
Ogólnie, mimo strasznego upału, wyjazd mega udany, przynajmniej dla mnie bo uwielbiam pływać łajbą po Wisełce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

Przemek N.
senior
Posty: 1572
Rejestracja: 05 kwie 2010, 11:05
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Przemek N. » 06 sie 2012, 07:33

Fajny maluszek tomku :-) ja też wczoraj miałem wąsacza na spina na zalewie oj dał mi popalic taki na 160+. godzinna jazda.
Przemek Niećko 1984. Haczyk Lublin

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 06 sie 2012, 20:31

Witam zazdroszczę wam pływania bo po rzece to mega frajda , a jak widać po zdjęciach chumory podczas wyjazdu również dopisywały.Koledzy z Experta w szczególności Piotrek poławia różnorakie gatunki rybek metodą spiningową to i ja dorzucę górskiego drapieżnika ;-) Obrazek

Uploaded with ImageShack.uspozdrówka
Kamil Walos



Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości