Klub "Expert" Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

Awatar użytkownika
qwertys5
moczykij
Posty: 137
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:14
Lokalizacja: Lublin

Postautor: qwertys5 » 30 mar 2010, 16:36

Zdjęcia i rybki super i tylko pozazdrościć umiejętności wędkarskich. Jednak jest sprawa która, budzi moje wątpliwości. Na zdjęciach umieszczonych powyżej uwieczniony jest boleń, którego okres ochronny trwa do 30 kwietnia! Kwestią, która mi się nie podoba nie jest fakt złowienia ryb ww. gatunku, co przecież zawsze może się zdarzyć a określane jest jako „przyłów” ale umieszczanie zdjęć bolenia złapanego w okresie ochronnym jest wg mnie nie na miejscu. Może się to przyczynić do nakłonienia osób przeglądających forum, dla których kolega Waldek jest autorytetem (ja tez się to takowych osób zaliczam)do celowego łowienia boleni a więc łamania RAPR, które jasno reguluje tą sprawę "Zabrania się łowić ryb w ustalonych dla nich okresach i miejscach ochronnych". Taki jest mój pogląd i proszę, jeżeli to możliwe o rozwianie moich wątpliwości w tej kwestii.
Leszek

Awatar użytkownika
ak.wsk
junior
Posty: 348
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:07
Lokalizacja: Świdnik

Postautor: ak.wsk » 30 mar 2010, 17:14

qwertys5 daj se spokój.

gruby11-1983
junior
Posty: 352
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:50

Postautor: gruby11-1983 » 30 mar 2010, 19:06

Następny święty się znalazł. gwertys 5 nie kompromituj się i nie szukaj dziury w całym, nie wywołuj znów niepotrzebnej dyskusji. Po prostu żałosny post napisałeś.

Awatar użytkownika
qwertys5
moczykij
Posty: 137
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:14
Lokalizacja: Lublin

Postautor: qwertys5 » 30 mar 2010, 19:30

Może i jestem żałosny, ale żal mi d.... nie ściska i za świętego też się nie uważam...po prostu myślę, że niepotrzebne jest wstawianie zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym-i nie zmienia nic fakt, że zostały wypuszczone, bo w to nie watpię!! Mam prawo do własnego zdania, ale skoro ktoś nie potrafi uszanować opinii innej osoby to jego problem nie mój....a tych, którzy tak ochoczo skomentowali mój post chciałbym prosić żeby przeczytali go jeszcze raz i zastanowili się po co go napisałem, bo na pewno nie po to żeby kreować się na świętego. Mam tylko nadzieję że Waldek przyjmnie mój post ze zrozumieniem bo do Niego był adresowany i Jego opinia mnie interesuje najbardziej.
Leszek

Awatar użytkownika
Gimzi
VIP
Posty: 2000
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:13
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Gimzi » 30 mar 2010, 19:34

szogun10 pisze:Mi też sie wydaje że ci qwertys5 żal d...... ściska.

Tak wszystkich potraficie się czepiać, ale autorytetów już nie. Jak ktoś na któregoś powie coś nie tak choćby miał racje to i jego zjecie. Towarzystwo wzajemnej adoracji się jakieś zrobiło. Ryby są piękne, ale podejrzewam, że gdybym ja wrzucił zdjęcia np. szczupaków czy sandaczy leżących na trawie to byście mnie zlinczowali.
Jakub Giezek, rocznik 1990, Koło Lublin-Miasto.

URB
kadet
Posty: 238
Rejestracja: 25 lut 2009, 16:05
Lokalizacja: Lublin

Postautor: URB » 30 mar 2010, 19:58

Tak jest Gimzi i Gwerys5 mają rację to nie jest klub wzajemnej adoracji. Prawo to prawo a bolenie to nie leszcze

Awatar użytkownika
palcis
senior
Posty: 959
Rejestracja: 03 sty 2008, 17:23
Lokalizacja: Turka

Postautor: palcis » 30 mar 2010, 20:12

czytam czytam i również jestem zdania albo krytykujemy wszystkich albo nikogo a nie po jednych jedziemy a drugich głaszczemy i nie chodzi mi tu akurat o fotki rybek bo piękne i sam pstryknął bym sobie zdjęcie z taką rybką
Ostatnio zmieniony 30 mar 2010, 22:09 przez palcis, łącznie zmieniany 1 raz.
koło Haczyk

gruby11-1983
junior
Posty: 352
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:50

Postautor: gruby11-1983 » 30 mar 2010, 21:44

A po co krytykować. Za co? Niech każdy odpowie sobie na pytanie następujące. Załóżmy, że akurat dziś (w czasie okresu ochronnego) złowicie przypadkiem szczupaka 20 kg. Czy powstrzymalibyście się od zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia? Nie chcielibyście mieć pamiątki? Złowił się piękny bolek, zrobił Waldek zdjęcie, umieścił na forum (o to właśnie chodzi aby pokazywać co w naszych wodach pływa) wypuścił rybę i po problemie i dyskusji. A tymczasem znów ktoś próbuje robić aferę. Dajcie już sobie spokój. Nie zaśmiecajcie forum niepotrzebnymi postami i niech każdy zrozumie do jedną rzecz: zdjęcia robione rybom ich nie zabijają!!!

Awatar użytkownika
Gimzi
VIP
Posty: 2000
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:13
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Gimzi » 30 mar 2010, 21:53

gruby11-1983 pisze:A po co krytykować. Za co? Niech każdy odpowie sobie na pytanie następujące. Załóżmy, że akurat dziś (w czasie okresu ochronnego) złowicie przypadkiem szczupaka 20 kg. Czy powstrzymalibyście się od zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia? Nie chcielibyście mieć pamiątki? Złowił się piękny bolek, zrobił Waldek zdjęcie, umieścił na forum (o to właśnie chodzi aby pokazywać co w naszych wodach pływa) wypuścił rybę i po problemie i dyskusji. A tymczasem znów ktoś próbuje robić aferę. Dajcie już sobie spokój. Nie zaśmiecajcie forum niepotrzebnymi postami i niech każdy zrozumie do jedną rzecz: zdjęcia robione rybom ich nie zabijają!!!

Tak ciągle lecą jakieś niepotrzebne posty, a jednak coś mają na celu. Forum jest po to by wyrażać swoją opinię, Ci którzy się z nią nie zgadzają mogą ją skrytykować, ale z należną kulturą, a nie tak jak tutaj padły teksty w stylu 'żal dupę ściska'. Nawet jak ściska to nikomu nic do tego, a post qwertys'a był uzasadniony podstawami prawnymi. Według regulaminu ryby nie wymiarowe i w okresie ochronnym należy niezwłocznie wypuścić do wody! Bez fotek, panierki z trawy itd. Czepiacie się fotek 40cm pstrągów, a bolki to co nie ryby są? Nie należy im się szacunek? Czemu teraz nagle nikt nie krytykuje i nie sieje afery?

PS: 20kg szczupak to okaz nad okazy, bolenia 95cm mógłbym sobie odpuścić komentowanie, ale tym razem mam już tego dosyć. Jakbym to ja wstawił te fotki, to na bank by mi się dostało, jak i większości innych osób! Jeśli dyskutujemy o pstrągach, dyskutujmy też o innych rybach. KAŻDEJ NALEŻY SIĘ SZACUNEK!
Jakub Giezek, rocznik 1990, Koło Lublin-Miasto.

Awatar użytkownika
Lin
kadet
Posty: 202
Rejestracja: 24 gru 2007, 10:03
Lokalizacja: Lublin/Kraków

Postautor: Lin » 30 mar 2010, 22:16

Qwertys5 zwrócił uwagę na słuszną sprawę - niezbyt poprawne jest umieszczanie zdjęć ryb złowionych w okresie ochronnym - a ten, kto nazywa go żałosnym, daje tylko świadectwo, że nie dojrzał do merytorycznej dyskusji na Forum. Każdy ma prawo popełnić błąd, tak samo każdy ma prawo zwrócić delikatnie uwagę, że taki błąd został popełniony - po co od razu osobiste wycieczki :?:

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 31 mar 2010, 09:40

Dziękuję „ qwertys5”za zwrócenie uwagi na fakt umieszczenia przeze mnie kilku fotek boleni w okresie ochronnym a które mogły zostać odebrane jako zachęta do łowienia tego gatunku ryb. Jeśli ktokolwiek tak to zrozumiał to stanowczo mówię, nie łówcie ryb w okresie ich tarła. Dziękuję również „qwertys5” za stwierdzenie że mogę dla kogokolwiek jak i dla Ciebie samego być autorytetem. Fakt wypuszczania rybek w moim przypadku również nie może być usprawiedliwieniem. W tym okresie przy okazji łowienia pstrągów od czasu do czasu mam okazję złowić lipienia lecz nie umieszczam ich zdjęć. Mało tego jeśli w jakimś rejonie wędkowania złowię dwie rybki tego gatunku odpuszczam i zmieniam stanowisko by nie przeszkadzać im w przygotowaniach do tarła nie mówiąc już o samym tarle.

To co napiszę w tej chwili proszę nie traktujcie jako usprawiedliwienie z mojej strony. Potrafimy bez oporów rozmawiać na temat zdjęć złowionych okoni, jazi czy też kleni bez względu na porę roku a tylko dla tego że nie posiadają ustalonego okresu ochronnego. Osobiście jeśli zamieszczam fotkę to ryby na nich widniejące nie posiadają oznak takich jak szorstka lub kaszka tarłowa bez względu na gatunek. Tak więc bolenie te nie były złowione w okresie swoich godów ale posiadają okres ochronny. Dla tego też odpowiedzcie mi napytanie, dla czego takie gatunki ryb jak boleń, szczupak czy pstrąg zasługują na szczególne traktowanie w porównaniu z płociami, okoniami czy też jaziami ? W ostatnich latach fora wędkarskie promują zasadę złów i wypuść i jest to w mojej ocenie jak najbardziej właściwe. Lecz bardzo często te same osoby w zetknięciu z rzeczywistością popełniają błędy przy próbach przedstawienia nam tych jakże właściwych zasad nie wspomnę już o niewłaściwej ocenie zachodzących zjawisk, przemian lub panującej w tym samym czasie sytuacji. Umieszenie natomiast co najmniej trzech fotek za dużo w moim przypadku ryby złowionej w okresie ochronnym wzbudza duże zainteresowanie co jest jak najbardziej właściwe lecz chciałbym obserwować identyczne w przypadku np. braku tego okresu ochronnego u innych gatunków ryb. Zdaję sobie sprawę że łatwiej dyskutuje się na tematy modne lub wcześniej opisywane ale proszę na tyle na ile jest to możliwe spróbujcie porozmawiać z podobnym zaangażowaniem na temat rzeczywistej oceny realnego świata jaki możecie spotkać nad wodą i o ochronie ryb tych które nie chronimy.
Jeszcze raz poproszę o nie potraktowanie drugiej części mojej wypowiedzi jako usprawiedliwieni i jeszcze raz przepraszam wszystkich którzy pomyśleli że namawiam do łowienia ryb w istniejących dla nich okresach ochronnych. Pozdrawiam Waldek

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 31 mar 2010, 10:25

Waldku, trzymam kciuki za dzisiejszą akcję na Bystrzycy. Dziękuję również za zaangażowanie w sprawę Bystrzycy. Te podziękowania to nie adoracja ale poprostu szczere dziekuję. Trudno czasem mówić nam proste słowa, a wdzięczność jest najkrócej trwającym uczuciem. Pozdrawiam
Piotr Skałecki Lublin Expert

ciacho
junior
Posty: 361
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:12
Lokalizacja: z nad wody :)
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 31 mar 2010, 10:25

ja również uważam, że Waldku postąpiłeś źle. Musisz mieć świadomość, jak to już zostało napisane wyżej, że jesteś autorytetem dla wielu osób na tym forum. Twoja wiedza i doświadczenie pozwalają Ci na świadome łowienie ryb bardzo wielu gatunków. To, że ryby nie miały wysypki tarłowej, ani innych oznak świadczących, że właśnie odbywają tarło nie usprawiedliwia ich łowienia. Prawo jest prawem i obowiązuje ono wszystkich bez wyjątku bo jesteśmy wobec niego równi, a że czasami rzeczywistość i zdrowy rozsądek podpowiada nam coś innego to już jest inna historia.
Najbardziej dziwi i nie podoba mi się to, że łowiłeś te ryby świadomie, z pełną premedytacją, bo jeśli chodzi o Twoje wędkarstwo to ciężko szukać w nim przypadku...
Mam nadzieję, że jakoś wyciągniesz wnioski z tego co my, młodzi wędkarze chcemy Ci powiedzieć i będziesz potrafił nauczyć się czegoś od nas. ;-)
Michal '84

Awatar użytkownika
qwertys5
moczykij
Posty: 137
Rejestracja: 22 wrz 2009, 13:14
Lokalizacja: Lublin

Postautor: qwertys5 » 31 mar 2010, 14:55

waldek pisze:Dziękuję „ qwertys5”za zwrócenie uwagi na fakt umieszczenia przeze mnie kilku fotek boleni w okresie ochronnym a które mogły zostać odebrane jako zachęta do łowienia tego gatunku ryb. Jeśli ktokolwiek tak to zrozumiał to stanowczo mówię, nie łówcie ryb w okresie ich tarła.
Cieszę się , że mój wcześniejszy post został właściwie zrozumiany i nie odebrany jako atak. :-)
waldek pisze:Dla tego też odpowiedzcie mi napytanie, dla czego takie gatunki ryb jak boleń, szczupak czy pstrąg zasługują na szczególne traktowanie w porównaniu z płociami, okoniami czy też jaziami ?
Na to pytanie , każdy musi sobie sam odpowiedzieć w oparciu o to, że nie zawsze postępowanie którego przepisy nie zabraniają jest postępowaniem właściwym a podstawą do traktowania ryb przez wędkarzy powinien być szacunek dla przyrody (może to brzmi banalnie ale o to własnie chyba w tym wszystkim chodzi).
pozdraawiam
Leszek

kapsoz
kadet
Posty: 171
Rejestracja: 26 cze 2009, 23:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: kapsoz » 31 mar 2010, 15:59

Marek Szymański w swojej książce pisze o łowieniu boleni w styczniu, lutym i pod koniec kwietnia i jakoś nikt nie trzeszczy na ten temat... :p

ciacho
junior
Posty: 361
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:12
Lokalizacja: z nad wody :)
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 31 mar 2010, 16:48

kapsoz pisze:Marek Szymański w swojej książce pisze o łowieniu boleni w styczniu, lutym i pod koniec kwietnia i jakoś nikt nie trzeszczy na ten temat... :p

zobacz kiedy ta książka była napisana... i zapytaj Marka czy dalej w tym okresie świadomie łowi te rybki ;-)
Michal '84

kapsoz
kadet
Posty: 171
Rejestracja: 26 cze 2009, 23:20
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: kapsoz » 31 mar 2010, 17:20

a no dobra :p

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 01 kwie 2010, 09:33

To na pewno będzie zdjęcie miesiąca 102,5cm okoń.
Obrazek
Złowiony w super miejscówce !!! która daje mi tylko takie okonie, pomiędzy kajakami nad Bystrzycą. Lecz najważniejsze że świeżutki z poprzedniego sezonu wrócił w znakomitej kondycji z powrotem do wody. A teraz wynocha z nad tych komputerów i do nauki lecz nad wodą w realu. Moc jest z wami . Do zobaczenia nad wodą Waldek

Awatar użytkownika
Gimzi
VIP
Posty: 2000
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:13
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Gimzi » 01 kwie 2010, 09:51

C&R
Jakub Giezek, rocznik 1990, Koło Lublin-Miasto.

ciacho
junior
Posty: 361
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:12
Lokalizacja: z nad wody :)
Kontaktowanie:

Postautor: ciacho » 01 kwie 2010, 10:13

bardzo podoba mi się tło... :-?
Michal '84

rybster83
senior
Posty: 1025
Rejestracja: 20 gru 2007, 18:27
Lokalizacja: Lublin

Postautor: rybster83 » 01 kwie 2010, 10:37

Waldek jezeli połakomił sie na któregoś z twoich woblerków to ja kupuje musze dopasc takiego garbusa :shock: pozdrawiam
Paweł Rybaczek, rocznik 1983,

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 01 kwie 2010, 10:55

Dzisiaj w godzinach porannych nasz klub przeprowadził tajne zarybienie na rzece Bystrzyca pod kryptonimem "Tajmień Bystrzycy ". Wpuściliśmy w wybranych przez nas tajnych miejscówkach selecta Tajmienia, który wczoraj dotarł do nas bezpośrednim lotem z Mongolii.
Rybka ta znana z waleczności będzie wspaniałym dopełnieniem rybostanu naszego pięknego łowiska.
Wielkość jak na załączonym zdjęciu.
Obrazek
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo
http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

hoin
senior
Posty: 1180
Rejestracja: 24 lut 2008, 21:16
Lokalizacja: znienacka

Postautor: hoin » 01 kwie 2010, 12:27

Żart gapika naprawdę fajny, choc z tą Mongolią trochę przesadził :mrgreen:

Żartu Waldka szczerze mówiąc nie wyłapałem... Sandokan jak najbardziej realny, że złapany w tamtym roku to nie wątpię, więc gdzie ten prima - aprislis? Że wypuszczony? :-?

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 01 kwie 2010, 14:38

Dziś jazie żarły jak głupie ten był 101.
Obrazek
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
KoZi2o
junior
Posty: 483
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:49
Lokalizacja: Lublin - Wrotków
Kontaktowanie:

Postautor: KoZi2o » 01 kwie 2010, 15:56

Dowcipnisie ;-)
Czas złym doradcą, brak dokładności zgubą...

Marcin Kozak '86 r. koło Selekt

kyller
senior
Posty: 1247
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:48
Lokalizacja: Lublin

Postautor: kyller » 01 kwie 2010, 16:38

Widze ze sie zlapali niektorzy ;D
Krzysiek, rocznik '83

darek
senior
Posty: 1420
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:21
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: darek » 01 kwie 2010, 18:00

OJ dobre :mrgreen: :mrgreen: ,Waldka okoń normalnie rewelacja :mrgreen: :mrgreen:
Ryby,to kumple-nie żarcie

rybster83
senior
Posty: 1025
Rejestracja: 20 gru 2007, 18:27
Lokalizacja: Lublin

Postautor: rybster83 » 01 kwie 2010, 19:18

Tak "okoń" piekny i w pieknej scenerii niema co
Paweł Rybaczek, rocznik 1983,

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 01 kwie 2010, 19:48

dziś na bystrzycy złowiłem pstrąga63 cm nie zrobiłem foty bo mi wyrwał aparat :cry:

darek
senior
Posty: 1420
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:21
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: darek » 01 kwie 2010, 19:57

Zgadza się,ryba na Bystrzycy się odradza,jest wiele gatunków,oczywiście pomijając pstrąga i lipienia.Ja trzy dni temu miałem suma 1,50 na jiga,walka była super.ale przegrałem :-/
Ryby,to kumple-nie żarcie


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości