Klub "Expert" Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 02 lut 2011, 20:43

dzisiaj z kolegą piotrem spędziliśmy kilka dość mroźnych chwil nad wodą kolega piotrek słynie z łowienia dość nietypowych rybek metodą spiningową mam nadzieje że zaprezentuje ostatni połów :-D

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 02 lut 2011, 21:57

Oj tam Jacku, zara nietypowych
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Karp jak najbardziej typowy. Mi to zawsze się coś przyczepi :roll:
Piotr Skałecki Lublin Expert

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 03 lut 2011, 08:52

ja znam tajemnicę piotra macza przynętę w depie karpiowym i podnęca zanętą :lol: kilka dni i stąd te wyniki tak poważnie to piotrek potrafi łowić a i ryby również chętniej pobierają jego przynętę jak widać nie pierwszy raz, graty za pana karpia
Kamil Walos

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 03 lut 2011, 09:35

Dzięki Kamil, ale nie zdradzaj najwiekszych tajemnic. ;-)
Piotr Skałecki Lublin Expert

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 03 lut 2011, 10:06

muszę przetestować ten sposób :-/

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 06 lut 2011, 22:14

Na naszym rynku istnieje dość duża oferta sprzętu wędkarskiego, a że tak jest może świadczyć fakt że potrafimy się pogubić w czasie podejmowania decyzji co kupić? Dystrybutorzy, producenci służą nam pomocą której głównym celem jest sprzedanie jak największej ilości towaru. Odnajduję mnóstwo opisów sprzętu wędkarskiego, podkreślających jak jest on dobry dla nas! Oraz sformułowań na poziomie cudowny, rewelacyjny, znakomity itp. by na końcu jeszcze poigrać z naszymi uczuciami stwierdzając że jeśli tego nie posiadamy nie zasługujemy na miano prawdziwych wędkarzy.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
W tej całej marketingowej machinie nie potrafię doszukać się odpowiedzi na tak podstawowe pytanie jak np. czy cokolwiek co jest idealne dla nas a zarazem zostało określone jako cudowne, znakomite potrafi wpłynąć na zwiększenie ilości brań dość ubogiej populacji ryb w tych naszych trudnych warunkach.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ponieważ nie uzyskuję odpowiedzi na proste pytania nie wspomnę o użyciu zrozumiałych argumentów, staram się sam sprawdzić to co oferuje nam rynek, lecz głównym testerem nie są moje preferencje, przyzwyczajenia lecz reakcja ryb na zastosowany sprzęt. Swoimi spostrzeżeniami i wnioskami dzielę się z wami i to głównie w okresach zimowych ( brak czasu na pisanie). Efekty jednak są znikome gdyż tak jak w sklepie nadal np. nie potrafię sprzedać wędki z przeznaczeniem do spinningowa o innej długości niż 2,70m tak i nad wodą trzymając coś co nie przekracza 2m wywołuję śmiech. Tej sytuacji nie zmienia również fakt uzyskiwania pięknych wyników osób dopiero odkrywających możliwości sprzętowe, dopasowując się do wymogów ryb, spoza naszego zawodniczego grona.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Informacje, wskazówki, zdjęcia zamieszczane prze zemnie w klubowym temacie, kierowane są głównie do zawodników Klubu Expert i tak jak wcześniej podkreślałem nie mają nic wspólnego z chwaleniem się szczególnie kosztem ryb tak w Lublinie jak i w Polsce. Dzieląc się poczynionymi obserwacjami na kolejnych wyprawach wędkarskich lecz nie promując cudownych przynęt, wspaniałych firm lub słynnych wykonawców również nie pomagam sobie i przestaje w oczach wielu być modnym wędkarzem. Zdaję sobie sprawę z tego że moje wnioski często mogą być trudniejsze do zrealizowania gdyż wymagają od nas samych większego poświęcenia .
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Wierzę jednak w to że tak jak w moim przypadku ta i w przypadku moich klubowiczów, pozwolą one uzyskać nam lepsze wyniki i osiągnąć jakże konieczną z myślą o zawodach powtarzalność i systematyczność. To czy ktoś jeszcze z tego skorzysta zależy już tylko od was z mojej strony mogę tylko sobie życzyć by przy okazji złowienia większej ilości ryb było to związane z ich ochroną i uwalnianiem.
Ostatnio zmieniony 06 lut 2011, 22:30 przez waldek, łącznie zmieniany 3 razy.

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 06 lut 2011, 22:19

Dziś Expert - Fenix dwa do dwóch ;-)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pozdrówka dla fotografa
Piotr Skałecki Lublin Expert

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 06 lut 2011, 22:33

W poprzednim sezonie przekazywałeś informacje w tej chwili Piotrek możesz tylko z nimi rywalizować.

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 06 lut 2011, 22:45

Rywalizuję tylko na zawodach, prywatne łowienie Waldku to zabawa zresztą "mój demon zawodnika" śpi i niech tak zostanie (a z Kamilem zawsze chętnie na ryby pojadę). ;-)
Piotr Skałecki Lublin Expert

mark1
senior
Posty: 1054
Rejestracja: 27 lip 2009, 00:07
Lokalizacja: Lublin

Postautor: mark1 » 06 lut 2011, 22:59

Waldku, ja choć nie jestem z "Experta" to i tak podzielam większosć Twoich wypowiedzi. Jako klient sklepu udzieliłeś mi pożytecznych wskazówek(ostatnio z wędkarstwa podlodowego).Ubawiła mnie piątkowa historyjka o umowie MĄŻ - ŻONA na temat finansowania zakupów wędkarskich i kosmetycznych. Kończę bo za chwilę administrator się czepi (i będzie miał rację). Pozdrawiam

igor7777777
Posty: 8
Rejestracja: 15 sty 2011, 22:24
Lokalizacja: Roztocze

Postautor: igor7777777 » 06 lut 2011, 23:29

Pytanie do Waldka: Czy dotarłeś na pocztę?, --Bo tu ludzie czekają.
Pozdrawiam Igor
Wielkie ryby małe żrą

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 07 lut 2011, 10:30

Co do przekazywania wiedzy nigdy tego nie ukrywałem ,że posiadłem między innymi wiedzę z klubu jeśli chodzi o tajniki połowu jak i etykę wędkarską , wszystkim klubowiczom podziękowałem za możliwość bycia w klubie na ostatnim spinningowym grand prix okręgu i przeprosiłem za moje ewentualne wpadki.Długo się zastanawiałem nad odejściem i na pewno na tą decyzję nie wpłynęły osoby które są w klubie gdyż polubiłem chłopaków bo to naprawdę w porządku osoby z którymi można porozmawiać o wszystkim.W póżniejszych rozmowach z niektórymi z nich pytałem czy nie będąc klubowiczem będę mógł liczyć na prywatne wędkowanie ,gdyż rozpatrują się na wędkarstwo podobnie jak ja traktując to jako pewną odskocznię od życia codziennego i dobrą zabawę. Podziękowania jeszcze raz i do zobaczenia nad wodą.
Kamil Walos

kyller
senior
Posty: 1247
Rejestracja: 16 sie 2008, 16:48
Lokalizacja: Lublin

Postautor: kyller » 07 lut 2011, 18:53

Dzieki za pozdrowienia Piotrze i jeszcze raz gratuluje. Trochę Cie podpatrywałem i sprobuje sie zabrać za jasie Twoja metoda - zobaczymy co z tego wyjdzie. Tylko ze znajac zycie i moje szczescie beda to pstragi. :lol:
Krzysiek, rocznik '83

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 07 lut 2011, 19:36

no i są joziny a jakże znowu kto pan piotr ! fajne pozdrawiam do zobaczyska nad wodą :lol:

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 07 lut 2011, 22:00

Szaro, pochmurnie na dodatek wieje jak …...., nieco wyższy poziom wody i woda nieco trącona, całe szczęście że nie ma mrozu i mogę wędkować na woblera. Myślę jednak że do takich warunków należało by się przyzwyczaić przecież to luty. Jestem dzisiaj nad wodą górską okręgu Lubelskiego lecz co ja mogę jeszcze na niej złowić? czego Piotrek S wcześniej nam nie pokazał, a tak na marginesie to nie uważasz że z tym karpiem ostatnio to chyba trochę przesadziłeś.
Miałem dzisiaj złowione trzy pstrągi ale podobnoć to tylko pstrągi, capnąłem dwa jaziki poczekam na większe, dorzuciłem cztery okonie jednego wam pokażę i z góry przepraszam Piotra „Zielony” uwolniłem.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
W ten zwykły szary dzień chyba coś mi się jednak udało, dwie sztuczki.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Piotrek S zapewniam to przypadek i proszę odpuść ?????? węgorzom?
Cześć Igor. Na pocztę dotarłem.

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 08 lut 2011, 18:53

waldek, Warunki dzisiaj jak wczoraj, tylko rybek trochę mniej. okonek i dwa pstrągi naprawdę tycie na ogromne bobki. Rewia mody na gatunki jest o.k. Pozdrowienia dla Waldka i Piotrka.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 08 lut 2011, 22:57

O Paweł w końcu na forum trafiłeś - Witamy :mrgreen: ;-)
By the way, Piotrku i Waldku fajne rybcie złapaliście, gratki ;-)
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo
http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 09 lut 2011, 19:26

Wczoraj byłem z Tomkiem, on łowił okonie jak konie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ja zestaw obowiązkowy i "cykada, cykada, cykada" Tomek wie o co cho. ;-)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Piotr Skałecki Lublin Expert

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 09 lut 2011, 19:52

Tomek i dzisiaj w małej strużce walczył z cykadą ;-) Pozdrowienia, ładne zdjęcia, "TEŻ"
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 09 lut 2011, 20:15

no no no ładny garbik cykada prosto z cykady to killer nad killery jak widzę biorę cało zgrzewkę pozdro fajne rybki :lol:

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 13 lut 2011, 15:36

chciałem podziękować na stronach naszego forum zo pzw lublin za ustawę odnośnie urzendówki widzę że zarząd zmierza w końcu w stronę która jest słuszna mam nadzieje że na tym się nie skończy morze w końcu dojdziemy do standardów światowych i zmieni się mentalność co nie których choć to jeszcze daleka droga ale szacun za te kroki czekamy ma następne słuszne decyzje ;-)

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 13 lut 2011, 20:09

Okręg od strony prawnej O.K. Lecz wędkujący powinni sprostać temu wyzwaniu. Musimy wszyscy tego pilnować !
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 13 lut 2011, 20:29

tak paweł ale to będzie bbbardzo trudne nie uważasz ! ;-)

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 13 lut 2011, 21:58

Uważam że to proste. lecz co inni na to ! Pozdrawiam. :-)
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 16 lut 2011, 19:41

Wędkarstwo to nie tylko ryby !!!!!!!

Dzień , mroźny, słoneczny, wiatr szaleje z lekka. Cisza……….! Szum wody przemykającej między gałązką zatopioną w rzece ………. ! Woda żyje ……..!

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Marznąca trawa, sople nad wodą, żyjącą……….. ! Radość z patrzenia, podziwiania…….. , wspominania !

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zachodzi słońce mróz potęguje ………….. Refleksja…….! Kolejne dni inne niż poprzednie i następne też różne ! Woda, otoczenie, przyjaźń……….!

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Woda ……., wędkarz……., ryba…….., osoba……, no kill……., życie………, powietrze też.
Spójrz z innej strony wędkarzu.!!!!!!!!!
Pozdrawiam wędkujących.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2011, 21:02 przez PAWEŁKWIECINSKI, łącznie zmieniany 2 razy.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 16 lut 2011, 19:49

Ładne to Pawełku, dla mnie powoli najważniejsze w tym wszystki również zaczynają być chwile, ludzie rybki też ale nie tylko ich łowienie. Pozdrówka trochę mi już cieplej ;-)
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 16 lut 2011, 20:42

Bardzo fajnie napisane Pawle :-)
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 16 lut 2011, 20:46

piter kiedy pomkniemy razem nad wodę :?: ;-)

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 16 lut 2011, 21:08

Jacunia jakaś zaraza mnie dopadła i dusi muszę się wykurować ale wiesz, że ja długo nie wytrzymam. Dam znać jak coś;-)
Piotr Skałecki Lublin Expert

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 16 lut 2011, 21:18

Taka rybka została złowiona w ubiegłym sezonie. Wisła Annopol. Miała około 30 cm. była w słabej kondycji. Wróciła do wody z machnięciem ogona.Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości