Klub "Expert" Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 28 lut 2011, 18:13

widzę po fotach to impra całkiem klawa jak już wcześniej pisałem szkoda że mnie tam niebyło :-(

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 28 lut 2011, 20:22

Widzę, że sporo się działo w czasie spotkania, bardzo żałuję, że niestety nie mogłem w nim uczestniczyć. Dzięki Waldku, że swoim już stałym reporterskim zwyczajem, zafundowałeś nam przynajmniej tą fotorelację ;-)
Gratuluję łowcy najdłuższego pstrąga no i oczywiście organizatorom za tak dobrze zorganizowaną imprezę - mam nadzieję ze w przyszłym roku spotkanie znowu dojdzie do skutku.
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo
http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 01 mar 2011, 19:06

Dzisiaj o 20 spotkanie KLUBOWE tam gdzie zawsze. Pozdrawiam Klubowiczów.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 04 mar 2011, 17:01

Dzisiaj w odcinku górnym rzeki napotkałem pojedyńcze egzemplarze- niewielkie- okonia i pstrążka wygrzewające się w słońcu. Okazy były głębiej ciężko było je ruszyć. kilka puknięć i ............ dorodny okaz finezyjnie odpływa. Woda klarowna, źródła robią swoje, zalew w Zakrzówku faluje na całości. Pozdrawiam. :-)
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 04 mar 2011, 19:01

czy ktoś z klubowiczów wybiera się na zawody organizowane przez klub haczyk 20 marca?

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 06 mar 2011, 21:51

Pewnie nie Ja - praca !
Przy tej pogodzie bardzo zmiennej Bystra okazała się dzisiaj fajną wodą. Spotkałam 2 wędkujących i Strażnicy spotkali Mnie. Rybki były powyżej wymiaru ochronnego, pływają dalej.
Pozdrawiam!
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 07 mar 2011, 18:34

korcisz mnie pawełku tą bystrą korcisz :-D pozdro

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 09 mar 2011, 21:03

Jacku Bystra, Bystrzyca, Kosarzewka, Ciemięga, Krężniczanka itd. wszystkie rzeczki są wspaniałe. Płytkie, głębokie, proste i kręte i rybne też ! Staram się każdy wyjazd spędzać na innym odcinku tej samej rzeki. Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 14 mar 2011, 00:24

Jeśli ktokolwiek z nas pojawił się w ostatnich dniach na wodą to na pewno nie mógł narzekać na brak pogody jak i na niską temperaturę, tak więc i ja korzystając z sprzyjającej aury wybrałem się na rybki.
To że możemy łowić pstrągi to chyba już wszyscy wiemy
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
ale czy nie uważacie że co niektóre z mich są pięknie ubarwione.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nabrałem ochoty jednak na złowienie trochę innego gatunku i kilka …...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
co nie oznacza że ten przynajmniej dla mnie osobiście, szczególny gatunek ryby w paski nie brał
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
lecz walcząc do końca i odwracając się w trakcie trwającego holu za każdym razem udowadniały mi w jak dalekim mają mnie „ogonku”
To nie wszystkie gatunki które okazały się aktywne i potrafiły ….....
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
a te grube łuski mówią same za siebie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 15 mar 2011, 19:10

fajne rybki waldku .zdjęcia super to z garbem 1 liga pozdrawiam ;-)

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 16 mar 2011, 15:31

korzystając z urlopu odwiedziłem z muchówką bystrzyce zaliczyłem dwa branka pierwsza rybka około34 cm druga ryba40 z dobrym + piękny gruby silny samiec obie rybki odpłynęły w dobrej kondycji :lol: pozdro

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 17 mar 2011, 14:10

Znajdując w końcu wolną chwile oraz zmotywowany troszkę zdjęciami Waldka wybrałem się we wtorek na naszą piękna Bystrzycę. Pomimo chmur od czasu do czasu prześwitywało słonko co wyraźnie podobało się pstrążkom - pstrążkom bo tym razem rybcie poszły bardziej w ilość niż jakość, ale trzeba powiedzieć, że waleczności im nie brakowało!!

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Mimo natłoku brań mniejszych ryb udało mi się również przechytrzyć dwie ryby zdecydowanie wymiarowe i uwiecznić je na fotce a następnie zwrócić im wolność.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Cieszę się, że pomimo tego, że wybrałem odcinek, na którym można zabierać ryby mogłem tam normalnie połapać .... a niektóre rybki spokojnie, bez plusków pływały pod szczytówką..... ;-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

W tym samym miejscu zostałem również skontrolowany przez kolegów ze Straży, dobrze, że czuwacie! - za co Wam serdecznie dziękuje ;-)

Po południu, gdy już słonko przestało wychylać się zza chmur, częstotliwość brań mocno spadła natomiast rybki były troszkę konkretniejsze, niestety nie potrafiłem tego wykorzystać i spuściłem ładnego, grubego pstrąga, który bardzo mocno chciał wyrwać mi kija z rąk :oops: Do następnego razu Panie Pstrągu ;-)
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 24 mar 2011, 20:08

Dzisiaj znowu wybrałem się nad naszą Bystrzycę. Inny dzień, inne odcinki, ale wciąż te same ryby :-D
Dzisiejszy dzień mył ciepły i słoneczny jednak mocny wiatr przeszkadzał w łowieniu na otwartych odcinkach, dlatego starałem się szukać bardziej osłoniętych miejsc. Podobnie jak ostatnim razem pełne słońce wpłynęło pozytywnie na częstotliwość brań, ale nie na rozmiar rybek przeze mnie łapanych.

Jeden z nielicznych około wymiarowych ptstrągów.....
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

A tutaj żabcia, niestety nie skusiła się na żadną przynętę ;-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Pod wieczór, kiedy już słońce chyliło się ku zachodowi....

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

pojawił się też Pan Pstrąg.....

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Może się z nim jeszcze spotkam, o ile kajaki mu pozwolą.... :-/
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

Awatar użytkownika
DAWID
senior
Posty: 899
Rejestracja: 02 sie 2008, 15:09
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: DAWID » 24 mar 2011, 21:03

gapik, świetne fotki :-)
Dawid Kaszlikowski TeamMikado

tomkoll
kijanka
Posty: 39
Rejestracja: 20 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Expert Lublin

Postautor: tomkoll » 02 kwie 2011, 20:28

Gratuluje wszystkim rybek i fajnych wyjazdów.
Korzystając ostatnio z wiosennej pogody wybrałem się kilka razy na krótkie wypady na lubelskie rzeczki za jedyną słuszną rybą (jak to mawia Skalka) po kilku niedużych rybkach

Obrazek

Obrazek

w końcu trafił się większy.

Obrazek

Obrazek

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 02 kwie 2011, 20:54

Pogratulować, fajne fotki,pięknie ubarwiony. Pozdrawiam !
Spotkanie klubowe już tuż,tuż. Frekwencja będzie ???
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

tomkoll
kijanka
Posty: 39
Rejestracja: 20 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Expert Lublin

Postautor: tomkoll » 03 kwie 2011, 19:38

Tak, spotkanie klubowe już w najbliższy wtorek o godz. 19,30. Myślę że frekwencja będzie duża.
Zapraszamy wszystkich klubowiczów i nie tylko... Pozdrawiam!

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 04 kwie 2011, 21:59

Wczoraj j. Firlej po 19. Spokojne rybki małe się spławiały i nie tylko!!!!. Wspaniały wiosenny widok. Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 07 kwie 2011, 22:40

W ten piękny, pochmurny i wietrzny dzień wybrałem się nad Naszą Bystrzycę. Tym razem zacząłem wędkować już popołudniu, z myślą, żeby skusić większe pstrągi. Faktycznie brań miałem mniej, ale rybki były większe. Kilka "sporo-ponad-wymiarowych" rybek odprowadzało mi wobki praktycznie pod nogi, a jedno z brań można było bardziej porównać do kopnięcia niż do ataku ryby. Jednakże, pstrągi brały bardzo delikatnie i nieufnie spoglądały na moje przynęty, a wobler (chociaż bardzo malutki) prowadzony pod prąd nie zawsze daje szansę zacięcia ryby.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Jedyna większa rybka, która spadła mi w czasie holu - niestety robienie zdjęć czasami wychodzi na złe, bo nie do końca można kontrolować rybkę patrząc przez wizjer ;-) (ani hol ani zdjęcie mi dobrze nie wyszlo, ale rybka była złociutka :lol: :mrgreen: )

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Już śmiało możemy mówić, że wiosna jest w pełni !!

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ten troszkę mniejszy i spokojnie dał się sfotografować ;-)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Załamanie pogody w pewnym momencie spowodowało całkowity zanik brań. Zacinający deszcz i grzmoty wygoniły mnie do domu i musiałem skończyć wędkowanie szybciej niż zamierzałem. No cóż - do następnego razu !!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 08 kwie 2011, 22:31

Łukasz wspaniałe fotki !!!! Posąg można tylko ująć w ramkę.
Pogoda obecnie nie najlepsza lecz woda płynie i nie tylko!!! Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 08 kwie 2011, 22:42

KOMUNIKAT DLA KLUBOWICZÓW.

DNIA 03.05.2011R. Wtorek o godzinie 6.00 spotykamy się w Baranowie przy oczyszczalni nad rzeką WIEPRZ.
Spotkanie towarzyskie z inicjatywy V-ce Prezesa d/s SPINNINGU.
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 11 kwie 2011, 02:40

Miniony miesiąc to okres w którym więcej czasu poświeciłem na wiosenne zaopatrzenie sklepu w asortyment wędkarski a tylko od czasu do czasu wyjazd na ryby lecz już zabrakło go na umieszczenie informacji i zdjęć.
Jedną z niedziel spędziłem na spotkaniu organizowany przez koło „Haczyk” na Bystrzycy i jej dopływach.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ilość osób która się tam stawiła powiedziałbym że spowodowała pewnego rodzaju „ścisk” który miał kluczowe znaczenie na osiągnięcie tak niewielkich wyników.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Samo spotkanie, przednie nie wspominając o licytacji która staje się już tradycją a środki dzięki niej pozyskane w całości przeznaczone zostaną na poprawienie obecnej sytuacji naszych pstrągów.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
W tym konkretnym przypadku stawiłbym nacisk na spotkanie a nie zawody.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tak na marginesie powiem że, miałem okazję tego dnia widzieć złowione dwa pstrągi z których jeden posiadał rozmiary powyżej 45cm, drugi natomiast około 50cm, pozdrawiam i gratuluję łowcy
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Następna niedziela to wody górskie okręgu zamojskiego i spotkanie klubu Salmo Roztocze. Frekwencja również duża, lecz tu, to nie ona przyczyniła się do osiągnięcia tak niewielkiego wyniku, trzy pstrągi największy trochę ponad 37cm.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Niemniej jednak z przyjemnością pojawię się tam za rok ponownie głównie po to by móc w tak pięknym środowisku ( w tym okresie często jeszcze bez kajaków ) powędkować oraz pogaworzyć z przyjacielem czy z kolegami których tak rzadko widuję.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Również i w tym konkretnym przypadku stawiał bym nacisk na zorganizowanie spotkania a przy okazji niby zawodów, dodatkowo starałbym się pozyskiwać pewne środki, lecz z myślą przeznaczenia ich na ochronę środowiska i rybek a nie budżetu klubu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
W minionym okresie znalazłem się również nad wodą w celu złowienia ( dla mnie to nie jedyny słuszny gatunek) jazia.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Oczywiście nie byłem jedynym klubowiczem który je poławiał.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tego natomiast młodego klubowicza nie muszę chyba już przedstawiać, idzie jak „burza” zaliczając kolejne gatunki.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Niektóre z nich są naprawdę dorodne
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
jeśli dożyce fakt fakt uwolnienia siedmiu czy ośmiu ryb dla mnie …......
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
10go kwietnia nad ZZ odbyły się MK z których relację umieszczę w późniejszym czasie ale dzień wcześniej w to deszczowe, pochmurne i wietrzne popołudnie, pojawiłem się na pstrągach. Chyba dostały jakiegoś „kopa” już dawno nie pamiętam takiego dnia ale fotek nie będzie (ze względu na deszcz nie ciągnąłem ze sobą aparatu).

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 11 kwie 2011, 14:41

Waldku powoli stajesz się już fotoreporterem, który zawsze z aparatem w ręku uwieczni najistotniejsze momenty :)
Fotki jaziów są po prostu rewelacyjne, z przyjemnością się je ogląda i na pewno się nie znudzą ;-) !!
Gratulacje !!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 11 kwie 2011, 19:49

fajne rybki waldku foty super pozdro ;-)

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 11 kwie 2011, 21:07

Komentować nie trzeba, wystarczy popatrzeć, przeczytać nacieszyć oczy i duszę. Super Waldku !!!

Wczoraj górna Bystrzyca późnym popołudniem, pogoda super, woda czysta, kaczki i łabędzie, rybki fajne kwadratowe, i dwa smoki z nimi byłem bez szans. Dzisiaj Bystrzyca środkowa, deszczyk, niemiło, lecz cicho i relaks, jedynie bóbr w zasięgu wzroku. Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 11 kwie 2011, 21:40

pawelku byłem wczoraj ale z rana rybki reagowały całkiem fajnie dużo krótkich jedna rybka dobra i jeden kwadratowy nie dałem rady był lepszy :-/

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 12 kwie 2011, 12:13

W przypadku zawodów towarzyskich dla mnie osobiście o wiele ważniejsze są rozmowy i kształtowanie powiększającej się grupy wędkarzy łowiących na wodach górskich by tak jak potrafią rywalizować by potrafili również dbać i chronić. Czy ja źle zrozumiałem czy Twoje zdanie jest inne ?

Awatar użytkownika
Kondziu
senior
Posty: 978
Rejestracja: 13 mar 2008, 16:55
Lokalizacja: Lublin/Wrocław

Postautor: Kondziu » 12 kwie 2011, 18:23

Potwierdzam to co mówi Zielony... przez całe zawody nie padło z jego ust ani jedno słowo świadczące o tym, że traktuje to spotkanie jako poważne zawody :-D
Konrad Kopański, Koło Haczyk Lublin, Klub Fenix Lublin

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 12 kwie 2011, 19:56

DNIA 03.05.2011R. Wtorek o godzinie 6.00 spotykamy się w Baranowie przy oczyszczalni.
Spotkanie towarzyskie klubowiczów. Worki na śmieci przywiozę, ognisko wspólnie rozpalimy i brzeg trochę oczyścimy i wędki proszę zapakować :-) Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 12 kwie 2011, 21:13

dzisiejszy popołudniowy spacerek po bystrzycy bez kontaktu z rybka kombinacje z przynętami nic nie pomogły rybki w ogóle nie reagowały woda lekko trącona pozdro


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości