[k] spinning do łowienia z bałtyckiej plaży

wędkarski bazar :)

Moderator: Malak

Awatar użytkownika
BCH
junior
Posty: 392
Rejestracja: 26 lip 2009, 10:57
Lokalizacja: Lublin

[k] spinning do łowienia z bałtyckiej plaży

Postautor: BCH » 26 lip 2018, 08:43

Zrobiłem przegląd swojej szafy i nie znalazłem w niej nic powyżej 2,3 m i 35 g, a ponoć z plaży przede wszystkim trzeba daleko majtać.

Zatem kupię taki kij, jak w temacie. Wymyśliłem, że powinien:
- mieć od 3 m w górę,
- cw do około 50,
- być węglowy (nawet i z najgorszego chińskiego grafitu – chodzi o wagę, jestem przyzwyczajony do patyków ważących w okolicach 100 g i poniżej 2 m długości, więc trudno mi sobie wyobrazić machanie takim bydlakiem, chcę żeby był możliwie jak najlżejszy).

Może być używany i może być w stanie dowolnym, byle nie uszkodzony.

Będzie to dla mnie jednorazówka. Pierwsze moje spotkanie ze spinningowaniem z bałtyckiej plaży, góra kilka wyjść. Jak mi się spodoba i będę wracał, poszukam sobie czegoś estetycznie wykonanego i wygodnie leżącego w ręce. W tej chwili wystarczy coś brzydkiego i taniego, co nie jest nikomu potrzebne.

Leży gdzieś u Was w pawlaczu coś takiego do odsprzedania lub wymiany za na przykład wiadereczko gum?

siatkaz
VIP
Posty: 2854
Rejestracja: 09 paź 2008, 10:34
Lokalizacja: Lublin

Re: [k] spinning do łowienia z bałtyckiej plaży

Postautor: siatkaz » 02 sie 2018, 14:44

Zmień trochę podejście bo takim badylem to długo nie połowisz.
Nie wiem co i kiedy tam chcesz łowić ale jak bałtycka plaża to domniemam że troć, belona, sandacz, okoń, tęczak - polecam wędkę 2,7 - 3 m górny wyrzut 25 -30 g (belona i okoń to może być nawet cw do 20 g). Jak kamienie to plecionka będzie lepsza, jak piach to może być i żyła.
Tomasz Matyjasek
Koło Haczyk / Klub FENIX
http://www.klubfenix.pl/

Awatar użytkownika
BCH
junior
Posty: 392
Rejestracja: 26 lip 2009, 10:57
Lokalizacja: Lublin

Re: [k] spinning do łowienia z bałtyckiej plaży

Postautor: BCH » 02 sie 2018, 21:51

Dzięki, jest to jakaś koncepcja. Tylko jak człowiek przyzwyczajony do maks. 10 g, to czy przeskok na 20, czy na 40, to i tak pewnie będzie niewygodnie i ciężko. Będę próbował pewnie z okoniami i sandaczami na kamienistych fragmentach. Na pozostałe gatunki podobno nie sezon.


Wróć do „Sprzedam/Kupię/Oddam/Zamienię”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości