Klub "Expert" Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 06 lis 2009, 13:31

Gratki Paweł - ładny sandacz, dopingujesz mnie do podjechania nad ZZ :)
Co do bezzębnych rybek Waldka , to też chciałbym takiego grubego jazia złapać - szeroki jest jak leszczur !!
Pozdrawiam!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo
http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

gruby11-1983
junior
Posty: 352
Rejestracja: 27 maja 2008, 15:50

Postautor: gruby11-1983 » 06 lis 2009, 19:21

paul sandaczyk chyba z Dratowa, poznaję po krajobrazie:) Ładny

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 06 lis 2009, 19:27

A masz racje to chyba wał przy kanale - nad Dratów rzadko jeżdżę bo to troszkę za daleko.
Pozdrawiam!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

paul731
kadet
Posty: 258
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:35
Lokalizacja: Lublin

Postautor: paul731 » 06 lis 2009, 19:34

zgadza się z Dratowa 70cm. A jazie owszem śliczne.
Lublin Haczyk

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 07 lis 2009, 12:33

Dziękuję Paweł za zaproszenie, lecz dobrze wiesz że ten gatunek ryby ma u mnie luz tylko z tego powodu że kiedyś zabiłem i zabrałem ich zbyt wiele i do tego dużych. Ale rybka piękna, gratuluję i życzę większych.

paul731
kadet
Posty: 258
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:35
Lokalizacja: Lublin

Postautor: paul731 » 07 lis 2009, 20:13

A trafił się i większy 76cm, z łódki.
Załączniki
DSC00210.JPG
Lublin Haczyk

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 07 lis 2009, 20:34

Gratki Paweł!! Zawsze liczy się powtarzalność!!
Pozdrawiam
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 09 lis 2009, 22:39

Powtarzalność !! to podstawa. Paweł, gratki- Łukasz trafne spostrzeżenie. Ta uwaga bardzo mi się spodobała i po takim fakcie uważam że warto czasami gadać, gadać i gadać.

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 13 lis 2009, 23:24

W ostatnią niedzielę wraz z Waldkiem mieliśmy przyjemność uczestniczyć po raz kolejny w otwartych Mistrzostwach Puław. Na otwarciu przywitał nas Grzesio Odolecki Prezes WKS Spoon, który to klub jest organizatorem zawodów. Mimo nie najlepszych informacji na temat ryb i ich żerowania zawodnikom udało złowić się dwa komplety kleni i siedem kompletów okoni w których dopełnieniem jednego z nich był 35 cm jaź Andrzeja Dobrosielskiego. Najszybszy był Grzegorz, złowił komplet kleni i tym samym wygrał zawody. Największą rybą zawodów okazał się 55 cm szczupak Marka Węgielskiego, największy okoń złowiony przez Tomka Boruckiego mierzył 29 cm. Ryby były skupione w konkretnych rejonach wystarczyło je znaleźć. Oczywiście nie było to proste lecz gdy się je znalazło chętnie współpracowały. Wyniki zawodów wskazują, że listopadowa Wisła potrafi obdarzyć rybami. Koledzy z Puław okazali się bezkonkurencyjni. Na zakończenie na zawodników czekały nagrody ufundowane przez sponsorów oraz pyszna grochówka i pieczona szyneczka. Zawody mają charakter otwarty więc startować mogą wszyscy do czego serdecznie zachęcam. Organizatorom dziękuję za atmosferę w następnym roku pojawię się tam na pewno.
Obrazek
Fot. Robert Maciąg
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 15 lis 2009, 13:28

Niezbyt gościnni są ci nasi Puławiacy ;-) ale odgryziemy się w czasie Grand Prix 2010 :-D
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

mix
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:39

Postautor: mix » 17 lis 2009, 07:24

odgryziecie się jak WISŁA popłynie z północy na południe :-P

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 18 lis 2009, 18:53

Mix daruj sobie takie uwagi.
Piotr Skałecki Lublin Expert

mix
Posty: 3
Rejestracja: 19 maja 2009, 20:39

Postautor: mix » 19 lis 2009, 07:20

przepraszam jeżeli kogoś uraziłem to miał być żart :oops:

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 19 lis 2009, 10:34

Mix nikogo nie uraziłeś i nie masz za co przepraszać. Super, że pojawia się ktoś nowy na forum i to od razu w naszym temacie witamy. Zareagowałem tak na twój post bo mógł sprowokować niepotrzebnął dyskusję. Myślę że w środowisku spinningistów jak w żadnej innej dyscyplinie wędkarskiej naszego okręgu współpraca pomiędzy Klubami z Puław i Lublina dała efekty w postaci super zorganizowanego GP OL na bardzo wysokim poziomie. Tej symbiozy nie wolno burzyć. Pozdrawiam:-D
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 20 lis 2009, 22:03

Na stronie naszego Koła i Klubu zamieściłem wyniki Spinningowego Klubowego Grand Prix Okręgu Lubelskiego. http://www.pzw.org.pl/daewoolublin/

Wyniki Indywidualne pierwszej 15 do pobrania w załączniku - pełniejsze wyniki pojawia się niebawem.

Pozdrawiam!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

Awatar użytkownika
Przemek. Ł
VIP
Posty: 2760
Rejestracja: 22 gru 2007, 15:23
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Przemek. Ł » 20 lis 2009, 22:18

Spoon widze pozamiatal...
Jeśli Walczymy, Możemy Przegrać. Jeśli Tego Nie Robimy, Jesteśmy Przegrani...


Przemek Łubkowski, '89, Lublin Selekt,
Klub Maver-Spławik Lublin

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 31 gru 2009, 17:40

wszystkim klubowiczom życzę szampańskiej zabawy, a w nadchodzącym 2010 dużo zdrówka spełnienia marzeń sukcesów wędkarskich udanych startów w zawodach wędkarskich na szczeblu okręgowym i ogólnopolskim oraz rewanżu w gp Lubelszczyzny na kolegach z klubu Spoon ;-) tzn zwycięstwa życzy Kamil
Kamil Walos

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 01 sty 2010, 21:41

W niedzielę 27 grudnia zakończyłem sezon na bystrzycy
Obrazek
Dziś była inauguracja nowego całkiem udana
Obrazek
Obrazek
Po lipieniach zameldował się jaź
Obrazek
Dopiero pod sam koniec tak naprawdę otworzyłem sezon pstrągowy rybką ok 45 cm.
Obrazek
Pozdrawiam ;-)
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
gawrys
senior
Posty: 740
Rejestracja: 17 gru 2008, 18:16
Lokalizacja: Puławy

Postautor: gawrys » 01 sty 2010, 21:51

Nie no bobmba Gratulacje!!!
Gawriołek Grzegorz, Rocznik 1987
Koło PZW Azoty Puławy

Awatar użytkownika
eGil
moczykij
Posty: 116
Rejestracja: 04 gru 2008, 11:13
Lokalizacja: Armii Krajowej 11/12 Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: eGil » 01 sty 2010, 22:01

Nareszcie ktoś odśnieżył EXPERTA. Gratulacje.

hoin
senior
Posty: 1180
Rejestracja: 24 lut 2008, 21:16
Lokalizacja: znienacka

Postautor: hoin » 01 sty 2010, 22:27

Pozamiatane...

Gratulacje!

A lipki na paprochy to nie jest chyba aż taka "norma" jak zdają się pokazywać te zdjęcia?

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 02 sty 2010, 02:13

Piotrek ale mnie zmotywowałeś do wyjazdu na rybki :) Gratuluje i pozdrawiam!!!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 02 sty 2010, 08:44

gratulacje udanego rozpoczęcia :-)
Kamil Walos

Awatar użytkownika
KoZi2o
junior
Posty: 483
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:49
Lokalizacja: Lublin - Wrotków
Kontaktowanie:

Postautor: KoZi2o » 02 sty 2010, 10:53

Panie Piotrze ;) gratuluje :):) piękne rybki. Ładne zakończenie i jednocześnie otwarcie sezonu :D
Czas złym doradcą, brak dokładności zgubą...

Marcin Kozak '86 r. koło Selekt

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 02 sty 2010, 16:43

będąc dzisiaj na rybkach i po kilku próbach uchwycenia rybek podczas holu zastanawiałem się Piotrze czy samemu udało ci się wykonać tak fajne fotki czy miałeś fotografa ;-) mnie się tylko udało złapać jedną rybkę w samym rogu obiektywu i stwierdziłem że jest to sztuka niezmiernie trudna , zdjęcie wrzucę jutro bo czas iść na poprawiny sylwestrowe posdrawiam

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 06 sty 2010, 22:16

Ostatnio zauważyłem, że znacznie więcej czasu poświęcam moim klubowym kolegom na rozmowy w sklepie i choć są to różne osoby często powtarzają się te same pytania. Głównym powodem tego stanu rzeczy jest brak czasu większości z nas, na dodatkowe wspólne wyjazdy lub spotkania. Dlatego z własnej wygody oraz wrodzonego lenistwa w miarę możliwości postaram się co pewien czas opisać powtarzające się pytanie i odpowiedzieć na nie, na tyle jasno na ile moja wiedza mi pozwoli. Dzięki temu uniknę wielokrotnego powtarzania tych samych przemyśleń kolejnej osobie. Moi klubowi koledzy uzyskają wyjaśnienie na nurtujący w tym momencie ich problem i oprócz tego mam nadzieję, że przy okazji ta część uczestników tego forum, która zainteresowana jest doskonaleniem swojego kunsztu wędkarskiego, również znajdzie coś dla siebie. Większość informacji które odnajduję w naszych wędkarskich periodykach nie wspominając o katalogach reklamowych firm wędkarskich, zawierają określenia takie jak: znakomite, cudowne, najlepsze itp. Mało tego, igrają z nami używając zdań w stylu „ jeśli tego nie posiadasz nie zasługujesz na miano prawdziwego wędkarza”. Te reklamowe frazesy znacznie ułatwiają mi handel artykułami wędkarskimi w sklepie, lecz w przypadku prywatnej rozmowy klubowej nie są w stanie odpowiedzieć na proste pytanie np. dlaczego to lub coś jest korzystniejsze ? Korzystniejsze, nie dla mojej wygody lecz dla osiągnięcia takiego celu jak złowienie większej ilości ryb a zarazem stanie się skuteczniejszym wędkarzem. Z mojego doświadczenia wynika, że wraz ze zdobywaniem wiedzy, wzrasta ilość pytań które chcemy zadać a próby świadomego złowienia danego gatunku ryby, nie mają nic wspólnego z zaspakajaniem naszych preferencji lub chęci wyraźniejszych odczuć a wprost odwrotnie, mają na celu sprostanie wymogom danego gatunku ryby w panujących warunkach naszego wędkowania. Tak więc mając w pamięci poruszane tematy przez moich klubowych kolegów, możecie spodziewać się odpowiedzi na tak proste pytania jak: dlaczego długa a nie krótka ? miękka czy twarda ? szeroki czy wąski ? szybsze czy wolne ? wysokie czy niskie ? itp. itd. Na pewno nie znajdziecie opisu cudownej przynęty, gdyż uważam że taka nie istnieje.

Pozdrawiam Waldek

Awatar użytkownika
tregon
kadet
Posty: 216
Rejestracja: 29 sty 2009, 10:35
Lokalizacja: na wschód od Edenu
Kontaktowanie:

Postautor: tregon » 06 sty 2010, 22:24

pozwolę sobie na offtop do tematu, gdyż klubowiczem nie jestem:

zgodzę się w 100%, gdyż przeżyłem takie rzeczy na swojej skórze.

ostatni przypadek - szukanie kijka na pstrągi - chodziłem dwa lata zanim trafiłem na coś - co wiem, że długo nie zmienię ...
w międzyczasie kupiłem inny kij, polecony przez innych wędkujących, nie powiem że był zły, żeby mi nie pasował, ale to nie było to ...
zacząłem czytać, rozmawiać, poznawać sprzęt innych wędkarzy, "machać" nim, porównywać, patrzeć co mi leży w ręce i co ...

ostatni kij jaki kupiłem na pstrągi sprawdzałem w skepie ze 3 czy 4 razy, wracałem do domu, brałem swoje co leżały w kącie i porównywałem ...

ostatnia wyprawa, a zarazem pierwsza w tym roku, potwierdziła trafność wyboru, lecz przy kupnie wiedziałem co mi potrzeba ...

tak jest ze wszystkim tutaj w naszym hobby, musisz wiedzieć co ci jest potrzebne, co chcesz robić ...

dlaczego? bo w jednym sklepie jak szukałem kija na pstrągi, już bym go kupił, bo sprzedawca radził tak: weźmie pan dłuższy, bo lepiej operować przy krzaku, ...ale ja mówię że jak przejdę z kiejm 280 nad Bystrzycą w krzakach, on mówi że da radę ...tylko że ten kij był do 13 g. ...nie wziąłem

tak samo jest z przynętami, żyłkami, kołowrotkami etc ...

pozdrawiam ...
jak nie na rybki ... to może na rower ...

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 08 sty 2010, 23:20

W tym miesiącu tematem nr 1 w naszym regionie jest wędkowanie pod lodem oraz pstrągi. Ponieważ lód to bardzo rozległy temat gdyż mamy szansę złowić wiele gatunków ryb tak więc spróbuję przyjżeć się pstrągom. Na zawodach spinningowych takich jak Grand Prix OL czy eliminacji do Grand Prix Polski nie mamy okazji wędkować na takich łowiskach gdzie występują pstrągi. Jednak ten gatunek ryby stanowi znakomite uzupełnienie zimowego sezonu i umila nam oczekiwanie na lato. Gdybym miał w sposób bardzo ogólnikowy ocenić pstrąga pozwiedzał bym prosto, jest to typowy drapieżnik patrząc na jego cech zachowania czyli mam tu na myśli że jego zainteresowanie może wywołać sztuczna mucha, puchowiec, przynęta gumowa, obrotówka, wahadłówka oraz wobler. Potrafi reagować na przynęty które skaczą, są szybciej lub wolniej podciągane, mogą wyraźnie się obracać lub szeroko pracować. Mało tego w okresie zimowym wykazuje taką aktywność jak żaden inny drapieżnik. Te cechy czynią go bardzo przyjaznym i wdzięcznym do złowienia przeciwnikiem lecz stanowią dla niego samego pewnego rodzaju zagrożenie gdyż w sprzyjających warunkach może stanowić łatwą do złowienia zdobycz. Popatrzmy teraz na środowisko w którym występuje oczywiście w naszym bezpośrednim otoczeniu. Odcinki takich rzek jak Bystrzyca, Bystra, Kreżniczanka, Kosarzewka itp., to cieki wodne niewielkich rozmiarów czyli średnia szerokość waha się w przedziale od 2m do 10m, a średnia głębokość to 20-80cm z pojedynczymi zagłębieniami przekraczającymi niewiele 1m. Jak to wygląda w realu ? żeby to przedstawić posłużę się przykładem. Kilka sezonów temu wybrałem się na pstrągi z moim bardzo dobrym kolegą który dopiero rozpoczynał swoją przygodę z tymi rybami. Pojazd zostawiliśmy na posesji zaprzyjaźnionej rodziny skąd nad wodę mieliśmy do przejścia około 200m. By uniknąć krzątaniny nad rzeką sprzęt rozłożyliśmy wcześniej zatrzymując się. W trakcie rozkładania sprzętu, jako ten podobno bardziej doświadczony zadecydowałem, podchodzimy do brzegu wolno i ostrożnie tak by uniknąć głośnego stąpania, łamania gałązek oraz rzucanie własnego cienia na lustro wody. Po dotarciu nad brzeg rzeki a zarazem zachowaniu wszystkich środków ostrożności ukazała mi się piękna woda. Po przeciwnej stronie miałem kawałek płaskiego dna z wypłaceniem lecz z ciemnymi i jasnymi plamkami plus pozostałości roślin. Pod nogami trochę ciemniejsza a zarazem głębsza woda z zatopionymi gałązkami, poniżej drzewo które opierało się nurtowi odsunęło go na przeciwległy brzeg. Po prawej stronie widzę sylwetkę skulonego kolegi który podobnie jak i ja powolutku próbuje przyjąć jak najbardziej dogodne stanowisko. Dla mnie osobiście rewelacja i w momencie gdy zaczynam wyobrażać sobie co za chwilę będzie się tu działo spotyka mnie coś zaskakującego. Darek po krótkim spojrzeniu w lewo i prawo wyprostowuje swoją sylwetkę następnie szeroko rozchyla ręce i głośno krzyczy: Waldek, cholera, gdzie ty mnie przywiozłeś ? co ty tutaj chcesz złowić ? przecież tu wszystko widać! Tak mówiąc w skrócie wyglądają nasze łowiska. Niebagatalna również rolę odgrywa sam fakt że Lublin jest tak blisko tych łowisk. A miasto to na pewno nie należy do najmniejszych. Posiadając ten bardzo ogólny zarys sytuacji możemy pozwolić sobie na wstępną analizę jak, czym i gdzie. Ciąg dalszy nastąpi...
Pozdrawiam Waldek

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 12 lut 2010, 16:52

Mamy luty, który jest zupełnie inny niż rok temu. Na dzisiejsze ocieplenie zareagowały jazie.
Obrazek
Jedne były chude inne w dobrej kondycji jak ja i nieźle dawały
Obrazek
tzn. były grube jak ja ;-)
Obrazek
Inne rybki słabiej reagowały ale dało radę
URL=http://img5.imageshack.us/i/p1010277ee.jpg/]Obrazek[/URL]
Pozdrawiam
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
Tomek1988
junior
Posty: 616
Rejestracja: 20 wrz 2008, 16:07
Lokalizacja: Basonia
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek1988 » 12 lut 2010, 17:53

Gratulacje, piękne Jaśki ;-)


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości