Klub "Expert" Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 14 kwie 2011, 19:57

Jacku dzisiaj również tak jak poprzednio pisałeś cisza. Rybka mała spławiała się, gdzie nie gdzie rybki zbierały robactwo i tyle. Pogoda ma się zmienić na lepsze to i nasze samopoczucie będzie o.k.
Jutro chyba odłowy kontrolne w Zakrzówku na zbiorniku będę w tej okolicy to zerknę.
Wędkę mam z sobą to może zatrzymam się poniżej. Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 15 kwie 2011, 21:41

Jednak odłowów nie było bynajmniej do 12.15. Bystrzyca była czysta, rybki spławiały się.
W krótkim wędkowaniu jeden pstrąg niczego sobie. Dwóch wędkujących na muchę i jeden spinningista, wracając do Lublina zaobserwowałem.
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 15 kwie 2011, 22:37

pawelku dzięki za info spróbuje na muszkę w miedzielę pozdro ;-)

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 17 kwie 2011, 21:28

Dzisiaj odwiedziłem j. Firlej woda spokojna,czysta. Kaczki i łabędzie pływają zgrabnie po jeziorze. Wędkarzy spotkałem na molo FS z bacikami. Złowili dwa leszcze, płotki brak i okonia. Brania bardzo delikatne rybka bez chęci do żerowania, prawdopodobnie płoć w tarle i okoń powędrował za nią. Możliwe w takim przypadku iż złowić coś będzie można za kilka dobrych dni.
Jutro przy okazji odwiedzę Pilicę koło Warki zobaczę co za woda.
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 19 kwie 2011, 19:53

pilica fajna woda nie miałem okazji tam łowić ale wiele razy jechałem obok niej parę razy stawałem aby chwile popatrzeć :roll:

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 20 kwie 2011, 20:47

Woda naprawdę o.k. w Pilicy. Niestety tylko popatrzyłem, brak zezwolenia na Mazowieckie :-/ . Wędkarze łowili na płytkiej rozlanej wodzie w zakolach i dołkach przy rzece. Biała rybka tam brała.
Dzisiaj odwiedziłem Bystrzycę poniżej Z.Z. jeden okonek około 23 cm. Woda trącona, niska. To co tam widziałem brak słów. Wędkarze ??? płotki małe i większe po złowieniu w reklamówkę!!!!!! bez zabicia, bez wody,traktujący rybę jak coś sztucznego !!!! Kolejna grupka piwo ,bluźnierstwa i mała płotka złowiona ląduje na haku jako żywiec !!!!! Wiele innych rzeczy na które trudno patrzeć. Śmieci byle dalej od siebie i bach do wody!!!!! Kolejnym razem zamiast wędki wezmę chyba kamerę.
Pozdrwaiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 20 kwie 2011, 21:42

paweł kamera to za mało tu jest potrzebny dobry kij bejzbolowy aby dobrze walić po głupich łbach :cry:

Awatar użytkownika
Max
kadet
Posty: 222
Rejestracja: 14 mar 2008, 16:40
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Max » 21 kwie 2011, 00:32

PAWEŁKWIECINSKI pisze:Woda naprawdę o.k. w Pilicy. Niestety tylko popatrzyłem, brak zezwolenia na Mazowieckie :-/ .


A Pilica nie należy do PZW Radom? Z Radomiem mamy porozumienie na nizinne.
Koło Haczyk/Klub Fenix http://www.klubfenix.pl
Obrazek

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 21 kwie 2011, 16:54

ppilica to chyba mazowieckie tak mi się wydaje ale mogę się mylić :-/

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 21 kwie 2011, 17:03

zajcow pisze:ppilica to chyba mazowieckie tak mi się wydaje ale mogę się mylić :-/
jeśli zezwolenie nie kłamie a porozumienie z radomskim jest to obwód rybacki nr6 na pilicy od mostu w Białobrzegach do ujścia w raz z dopływami czyli można ,chyba że znowu jakiś bubel ze strony pzw
Kamil Walos

Awatar użytkownika
Gimzi
VIP
Posty: 2000
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:13
Lokalizacja: Lublin
Kontaktowanie:

Postautor: Gimzi » 21 kwie 2011, 17:04

Przecież w zezwoleniu jest wykaz wód radomskich...

Obwód rybacki Nr 5 rzeki Pilica - obowiązuje rzekę Pilicę od ujścia rzeki Drzewiczki do mostu drogowego w Białobrzegach wraz z dopływami i starorzeczami z wyłączeniem rzeki Drzewiczki.

Obwód rybacki Nr 6 rzeki Pilica - obowiązuje rzekę Pilicę od mostu drogowego w Białobrzegach do ujścia jej do rzeki Wisły wraz z dopływami i starorzeczami.


To są wody nizinne i w ramach porozumienia z Radomiem możemy na nich wędkować bez dodatkowych opłat.
Jakub Giezek, rocznik 1990, Koło Lublin-Miasto.

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 21 kwie 2011, 22:55

Zgadza się koledzy jak nadmieniłem wcześniej byłem w okolicach Warki a to jest powyżej Białobrzeg.
Wieprz dzisiaj wyglądał obiecująco!!! Woda wysoka i czysta ciekawe czy ktoś wędkował ???
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

kamilo
junior
Posty: 406
Rejestracja: 19 maja 2008, 17:59
Lokalizacja: lsm fart
Kontaktowanie:

Postautor: kamilo » 22 kwie 2011, 07:25

[quote="PAWEŁKWIECINSKI"]Zgadza się koledzy jak nadmieniłem wcześniej byłem w okolicach Warki a to jest powyżej Białobrzeg. :-/ Geograficznie miejscowość Warka(koło Grójca)jest nie co wyżej położoną miejscowością na północ lecz patrząc pod kątem rzeki położona jest w przyujściowym odcinku omawianej rzeki czyli poniżej miejscowości Białobrzegi, także wędkować mogłeś .Tak pokazuje mapa.

pozdrawiam
Kamil Walos

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 22 kwie 2011, 18:07

Dziękuję kolegom za wyprowadzenie mnie z błędu. Trzeba dwa razy przemyśleć aby nie zmienić biegu rzeki !! :-)
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 22 kwie 2011, 18:39

miłych spokojnych świąt dla wszystkich klubowiczów bo zobaczenia nad wodą :lol:

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 25 kwie 2011, 17:16

Zawodniczy początek sezonu mam już za sobą. Mistrzostwa spławikowe naszego koła rozegraliśmy nad ZZ 10 kwietnia przy bardzo dużym wietrze i z częstymi opadami deszczu, śniegu i gradu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
W tych ekstremalnych warunkach okazało się że najlepiej poradził sobie Paweł S.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
a tuż za nim uplasował się Rafał G.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Mieliśmy również ex aequo zgodne dwa miejsca trzecie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Cała reszta trzymała się dzielnie aż do końca tak jak na zawodników przystało.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Monika pod koniec całego spotkania trochę zgłodniała i nawet grubo !! pokrojona prze zemnie mielonka tego dnia nie stanowiła żadnego problemu. (tak jak i dla Przemka który wykorzystał chwilę i porwał połowę mojej kanapki)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
a po zawodach szara rzeczywistość czyli mycie, suszenie, ….........
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 25 kwie 2011, 17:49

Następny tydzień to dwudniowe zawody GP w Łukowie a zarazem nasza inauguracja jako drużyna MIKADO-EXPERT do której przygotowaliśmy się tak jak mogliśmy najlepiej
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
i jestem przekonany że nasze przygotowanie zostało zauważone przez wielu uczestników.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Los jednak nie był dla nas łaskawy i jako drużyna zajęliśmy ostatnie miejsce. Przy okazji chciałbym pogratulować zwycięzcy drużynowemu i zwycięzcy indywidualnemu oraz jedynemu zwycięzcy sektorowemu naszej drużyny czyli Ernestowi P.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Swoją drogą nie pamiętam by wcześniej na zawodach zaistniało tak wiele wyników skrajnych czyli pierwszego dnia bardzo wysoka lokata w sektorze a następnego jedna z gorszych i odwrotnie. (osobiście uważam że główne znaczenie w tym konkretnym przypadku na tak wielkie różnice miała wpływ, zmiana terminu w którym zostały rozegrane zawody).

Moja córka Monika wróciła szczęśliwa z tego spotkania i zapewne bogatsza o kilka nowych doświadczeń. Potrafiła wcześniej rozróżnić: okonia, wzdręgę, szczupaka, sandacza, płotkę, leszcza lecz nie jazia (dziękuję komisji sędziowskiej za wskazanie różnic pomiędzy jaziem a płotką) lecz nie przypuszczałem że ten sam błąd popełni tak znany i utytułowany zawodnik jakim jest Karol I.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Jeszce raz dziękuję całej drużynie za przygotowanie, zaangażowanie i choć zdaję sobie sprawę z tego że jest fizycznie prawdopodobnie niemożliwe lepsze przygotowanie to jednak jestem pewny że nie odpuścimy, bez względu na ironiczne uwagi po zawodach. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 21:26 przez waldek, łącznie zmieniany 2 razy.

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 25 kwie 2011, 19:39

Z poprzednich postów które zamieściłem łatwo wywnioskować jaki rodzaj wędkarstwa pochłaniał w moim przypadku największą ilość czasu w ostatnich tygodniach. Ponieważ jednak bardzo lubię spinningować a zarazem ta metoda nie wymaga ode mnie poświęcenia na przygotowanie tak dużej ilości czasu z tym większą przyjemnością urwałem się na pstrągi i jazie. Pstrągi łowiłem w czystej, przezroczystej wodzie co wymusiło na mnie znacznie ostrożniejszego podeście do łowiska jak i czujnych ryb, ale z tak wyraźnymi kropkami w pięknych obwódkach to już dawno nie widziałem pstrągów.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Jazie nawet blisko domu potrafiły być aktywne a pogoda, temperatura i budząca się przyroda po zimowej słocie, mówię wam coś wspaniałego.(jeszcze nadal brak dokuczliwego robactwa)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 25 kwie 2011, 22:48

fajne foty ;-) pozdro
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2011, 21:42 przez zajcow, łącznie zmieniany 1 raz.

PiotrR
moczykij
Posty: 96
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:41
Lokalizacja: Mikado Abramis

Postautor: PiotrR » 26 kwie 2011, 16:36

Dzięki Waldek za fotki wreszcie moja dusza odżyła Pozdrowienia z Iwonicza Zdrój ,szkoda że tu niema gdzie wędkować

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 26 kwie 2011, 22:28

waldek, Wszystko na wysokim poziomie.
Pozdrawiam.


PiotrR, Poniżej Iwonicza masz duży strumyk.
Wracaj wypoczęty.
Pozdrawiam.

W niedzielę w godzinach popołudniowych odwiedziłem Wisłę, woda niska, trącona, padało prawie cały czas. Duża woda zrobiła swoje, klatki rozmyte, opaski bez dostępu, brzeg zabrany, dołki zasypane itd. i nowe miejscówki, zakola, dołki a ryby te same!
Kilka kleników na napływie, boleń szaleje, okonia nie złowiłem cisza i spokój.
Dzisiaj bystrzyca górna drobny pstrążek, delikatne brania, woda czysta. Komary gryzą.
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

grzecho
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2011, 21:23
Lokalizacja: lublin

Postautor: grzecho » 27 kwie 2011, 00:34

ostatni będą pierwszymi.nastepnym razem dajcie znac mikado-expert bede wspierał po swojemu.

tomkoll
kijanka
Posty: 39
Rejestracja: 20 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Expert Lublin

Postautor: tomkoll » 30 kwie 2011, 11:12

Przypominam o spotkaniu klubowym 03.05.2011 o godzinie 6 w Baranowie przy oczyszczalni.
Dojazd we własnym zakresie. Jak ktoś by miał problem z dojazdem proszę o kontakt 504 993 978.

Awatar użytkownika
czaki
kadet
Posty: 199
Rejestracja: 23 sty 2008, 14:31
Lokalizacja: Lublin

Postautor: czaki » 01 maja 2011, 11:46

Witam,
wczoraj wybrałem się pierwszy raz w tym sezonie na ryby. Wybór padł na moje ulubione rybki, czyli pstrągi, trafiłem na Bystrzycę około godziny 15 30 i wędkowałem do godziny około 19. Warunki były dość trudne, ale przez wzgląd na to byłem zadowolony ponieważ lubię wyzwania. Woda była bardzo czysta świeciło słońce i na dodatek trafiłem na odcinek który już ktoś odwiedził. Udało mi się złowić parę rybek choć niestety 40+ omijały mnie.... Miałem wyjście bardzo ładnej ryby lecz leniwie odprowadziła mi przynętę i odpłynęła z gracją,
miałem dużo małych ryb, ale na szczęście udawało się je wypiąć w wodzie.
Obrazek
a to największa rybka jaką udało mi się złowić ok. 38cm (przepraszam za jakość zdjęcia, ale niestety mój aparat w telefonie na tylko tyle stać).
Pozdrawiam gorąco.
Koło SZUWAREK LUBLIN , klub Expert Lublin
Wojtek Chojnacki 89'

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 02 maja 2011, 12:15

Sezon majowy rozpoczęty na pierwszy ogień poszły płotki, niektóre całkiem pokaźne.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ale dzień bez jazia to dzień stracony niestety te naprawdę grube cały czas mnie omijają.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Piotr Skałecki Lublin Expert

darek
senior
Posty: 1420
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:21
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: darek » 02 maja 2011, 12:26

Piotrku,graty wielkie,jak domniemam na spin ;-)
ja w sobotę katowałem pewne jeziorko za szczupłym,ale wielkie zero :evil:
pozdrawiam
Ryby,to kumple-nie żarcie

Awatar użytkownika
KoZi2o
junior
Posty: 483
Rejestracja: 01 lut 2008, 19:49
Lokalizacja: Lublin - Wrotków
Kontaktowanie:

Postautor: KoZi2o » 02 maja 2011, 12:27

Gratki Piotrek :-) ja wczoraj byłem i oprócz płotki, mikroszczupaka i kryptookonika nic nie złowiłem większego, poza tym deszcz zaczął padać i zmył mnie do domu ;-) Grubaski jeszcze połowisz. Pozdrawiam :-)
Czas złym doradcą, brak dokładności zgubą...

Marcin Kozak '86 r. koło Selekt

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 03 maja 2011, 06:01

Dzięki chłopaki wczoraj wieczorem wyjęczałem może nie XXL ale spory.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
To że był ze mną Marek widać gołym okiem ;-)
Piotr Skałecki Lublin Expert

Awatar użytkownika
Andrzej18
junior
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2008, 10:13
Lokalizacja: Trawniki

Postautor: Andrzej18 » 03 maja 2011, 13:10

Piotrze fajniutki już , graty

Awatar użytkownika
DAWID
senior
Posty: 899
Rejestracja: 02 sie 2008, 15:09
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: DAWID » 03 maja 2011, 14:20

Skalka, super rybka i zdjęcie :-)
Dawid Kaszlikowski TeamMikado


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości