Klub "Expert" Lublin

informacje z kół i klubów

Moderator: Malak

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 03 maja 2012, 17:39

Witam Kolegów.
Dzisiaj raniutko 4.30 spotkaliśmy się nad Wisłą. Cisza i spokój. Zaskakująca była " martwa Wisła " Woda spadkowa, rybki nie okazywały chęci zerowania, kilka rybek złowionych. Przynęty z dwóch pudełek zastosowane przyniosły efekt zaledwie trzech kleni.

Obrazek

Tomek po 1.5 godz. wędkowania testował nowy sprzęt fotograficzny oraz telefon pod wodą. Niestety przy tej ładnej pogodzie tylko ubranie wróciło do poprzedniego stanu.
Kiełbaska z grila smakowała wyśmienicie, napoje chłodzące również.

Przypominam iż spotkanie klubowe we wtorek 15 maja w dotychczasowym miejscu.
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 03 maja 2012, 20:57

:-D ups te telefony albo pływają albo nie dzwonią :?:

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 03 maja 2012, 21:03

piotruś jasiek stamtąd co mam na myśli :-/

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 04 maja 2012, 21:35

Na chwilę wyszedłem śmiecie wyrzucić no i się udało. Nigdy nie łowiłem jazi wieczorem aż wstyd się przyznać. Wcześniej o tym czytałem dziś spróbowałem i nie mogę się doczekać następnego wieczoru jakbym łowił całkiem inne ryby.
Obrazek
Ryby które w dzień znikają jak tylko ruszy się ręką pływają pod nogami i zbierają. Przez chwilę byłem w innym świecie Pozdrawiam ;-) .
Jak się dorobię to se kupię lepszy aparat bo ten już mnie wkurza.
Piotr Skałecki Lublin Expert

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 04 maja 2012, 23:15

Dość spokojnie podchodzę do informacji dotyczących waszych połowów w tym okresie. Po tych kilkunastu sezonach przyzwyczaiłem się do faktu, że ja obsługuję a reszta wędkuje. Ale to co w tym roku wyprawiacie to już przesada. Kamil z kolegami z Feniksa proponuje wędkowanie na łowisku oddalonym w przybliżeniu jakieś 400km od Lublina (nie mam najmniejszych szans). Paweł wykonał takie zdjęcie łosiom, że w tej chwili nie wyobrażam sobie nic ciekawszego (chyba, że w przyszłości pojawią się w naszym rejonie żyrafy) gratuluję super zdjęcia. Jakby tego było mało Piotrek zachęca do nocnego wędkowania (ależ oczywiście wcześniej jednak postaram się byś mógł powiedzieć to mojej kochane żonie osobiście). A tak poza tym wszystko w porządku czyli pierwszy raz po dłuższej przerwie ( ach te zawody)
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2013, 21:30 przez waldek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andrzej18
junior
Posty: 358
Rejestracja: 09 gru 2008, 10:13
Lokalizacja: Trawniki

Postautor: Andrzej18 » 05 maja 2012, 08:46

Piękne rybki Waldek i fotki, to jest to co lubię oglądać na tym forum :-D

Jajakub
kijanka
Posty: 26
Rejestracja: 21 kwie 2009, 12:03

Postautor: Jajakub » 05 maja 2012, 12:58

No tak Ja robię zdjęcia łosiom a inni łowią rybki.
Jak by się ktoś chciał zamienić to Ja bardzo chętnie :-)

darek
senior
Posty: 1420
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:21
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: darek » 05 maja 2012, 14:07

Rybki ostatnio oglądamy bardzo często i to ładne ;-)
ale łosi na tym forum jeszcze nie oglądaliśmy,są zajefajne ;-) :lol:
pozdro
Ryby,to kumple-nie żarcie

PiotrR
moczykij
Posty: 96
Rejestracja: 01 paź 2010, 18:41
Lokalizacja: Mikado Abramis

Postautor: PiotrR » 05 maja 2012, 16:23

A nasze żony to spotkają się bez nas bo terminy napięte i jeszcze parę żeczy trzeba skończyć hihi, ;-)

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 05 maja 2012, 22:16

Waldek ja mówię, że idę śmiecie wyrzucić.
Obrazek
Podrawiam
Piotr Skałecki Lublin Expert

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 05 maja 2012, 22:46

Śmiecie- to dobry pomysł z korzyścią dla domu i rodziny. Ale problem polega na tym, że tak jak nie spodziewam się spotkać żyrafy nad wodą tak i w najbliższym czasie nic mi niewiadomi by Al. Kraśnicka miała zamienić się w rzeka ( ale byłoby fajnie). Gratuluję Piotrek rybek, znajdę czas i przyjadę do Ciebie (wymyślę jednak inny pretekst).

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 05 maja 2012, 23:19

No tak nie każdy ma tak blisko nad rzekę jak ja. Jak będziesz miał czas przyjeżdżaj. Pozdrówka
Piotr Skałecki Lublin Expert

darek
senior
Posty: 1420
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:21
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: darek » 06 maja 2012, 14:57

Weekend majowy się kończy.Dziś miałem wolny dzień od pracy :-( postanowiłem pojechać pierwszy raz na jazie zabierajac muchówke i spina UL nad pewną urokliwą rzeczkę ;-)
Postanowiłem złowić pierwszego jazia na spina ,nigdy tych rybek nie łowiłem :oops: ,trafiały się czasem jako przyłów :oops:
Na pierwszy ogien poszły do wody wobki,wyrób sklepowy,Dorado,potem Storki,i nic :oops:
Wygrzebałem z bagażnika malutkie twisterki i zaczeła się jazda okoniowa :-D
Sztuki od 17-22,było tego cała masa,po 20-tym przestałem liczyć,i trafił się pierwszy jasio,około 20cm :shock: :mrgreen: i potem okonie ;-)
Zmieniłem spina na muchówkę,znowu okonie i mały bonusik w postaci karasia dłoniaka :-D
Mam pare fotek,ale mój leciwy komp się dziś zbuntował,nie chce czytać karty pamieci z aparatu :evil: myślę że uporam się z tym problemem i podrzucę fotki :-P
pozdro
Ryby,to kumple-nie żarcie

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 07 maja 2012, 20:44

Była mowa o żonach, a co z dziećmi?! :-P

Korzystając z małego „załamania” pogody (w końcu brak prażącego słońca) wybraliśmy się nad Wisłę. Tym razem naszym celem były ..… ukleje :-D Głównym „poławiaczem” został mój bratanek.

Obrazek

Kuba po kilku instrukcjach z zapałem i zaangażowaniem całkowicie (no prawie ;) ) sam radził sobie z łapaniem uklejki za uklejką. (Po skończonym połowie Kuba wypuścił wszystkie rybki)

Obrazek

Łowienie z dziećmi często przypomina nam, że nie zawsze chodzi o to by łapać okazy - nawet uklejka daje wielką satysfakcję! ;-)

Obrazek



Nie byłbym sobą, gdybym nie urwał się na chwilę ze spinningiem czego efektem było kilka kleni oraz jaź.
Pozdrawiam!

Ps. Pamiętajmy żeby zabierać dzieci ze sobą, to naprawdę relaksuje, a i się człowiek nie męczy latając nad wodą :mrgreen:
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo
http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 07 maja 2012, 22:54

Gratki fajna wyprawa ja też mam podobną fotkę jak ten młody wędkarz z rybką w rękach i też trzymam obydwiema.
Obrazek
Jak się zimno zrobiło to takie jazie :shock: zaczęły zbierać. Pozdrawiam nie ma to jak pójść śmieci wyrzucić ;-) .
Piotr Skałecki Lublin Expert

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 08 maja 2012, 20:07

fajnutki , :!: piter rybka naszej wody:?:
Ostatnio zmieniony 09 maja 2012, 19:25 przez zajcow, łącznie zmieniany 1 raz.

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 08 maja 2012, 22:43

Nasz ci on Jacuniu
Piotr Skałecki Lublin Expert

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 10 maja 2012, 21:01

Witam Kolegów.
Niedzielny poranek był rześki. Zgłoszenia dokonaliśmy dzień wcześniej informując o naszym kolejnym spotkaniu na wyjeździe. Obrazek

Woda była dość wysoka i przybrudzona.
Obrazek

Kilka okoni i szczupaczków.Obrazek

Jak to powiadają z ryb najlepsza jest kiełbaska !Obrazek

Przypominam o niedzielnym spotkaniu (13.05.2012r.). Zbiórka o 7.00 w wyznaczonym miejscu, oraz wtorkowym (15.05.2012r.) o godz. 20.00.
Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 11 maja 2012, 17:42

tak kiełbaska była super :mrgreen: i cebulka !!!!!!!!!!!!!!!!!!! n0 i pomidorki ,a rybki były bardzo kapryśne

Awatar użytkownika
gapik
moczykij
Posty: 139
Rejestracja: 08 lut 2009, 19:21
Lokalizacja: Lublin

Postautor: gapik » 16 maja 2012, 00:19

W końcu ten sezon układa się tak, że mogę się pochwalić rybami, które na zdjęciach trzymam w rękach, a nie prezentuje ich na podbieraku przy wędce jak to było we wcześniejszych latach.

Udało się nam w końcu wybrać we dwóch z bratem na pstrągi.
Dosyć krótki wypad, lecz trochę pochodziliśmy, bo byliśmy "przeganiani" z kilku miejsc przez innych wędkarzy.

Pierwsza rybka to ku mojemu zdumieniu wcale nie potok.....

Obrazek

gruby był niesłychanie ;-)

Obrazek

Po chwili kolejna rybka, ciut dłuższa, ale chyba wcale nie dużo cięższa. Tym razem już pstrąg potokowy.

Obrazek

Wcześniej spadła mi podobna rybka, więc dzień mogę podsumować tak:
3 fajne hole = koszt sprzętu
kilka fajnych fotek= koszt aparatu
satysfakcja i radość po złapaniu i uwolnieniu = bezcenne ;-)

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia nad wodą!
Łukasz Gapski, Klub Expert, Koło Daewoo

http://www.pzw.org.pl/wksexpertlublin/

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 17 maja 2012, 21:56

Ładne rybki ja też byłem ok. 30 minut nad wodą w środę. Wrażenia super (mokre gacie) burza, która przewaliła się nad moją głową dostarczyła mi sporo emocji. Przed cos udało mi się złowić.
Obrazek
Zestaw obowiązkowy i jeszcze takiego małego jazika hi hi hi.
Obrazek
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, 22:22 przez Skalka, łącznie zmieniany 1 raz.
Piotr Skałecki Lublin Expert

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 17 maja 2012, 22:06

fajne rybki koledzy ;-)

waldek
junior
Posty: 495
Rejestracja: 29 mar 2008, 22:52
Lokalizacja: lublin

Postautor: waldek » 22 maja 2012, 02:36

21.05.2012r. Pierwsze spotkanie GP w dyscyplinie spinningowej w naszym okręgu zorganizowane ŻYWĄ RYBĄ. (to już historia) Cieszę się, że to mój, nasz klub zorganizował i zainaugurował to jakże właściwe i bardzo korzystne jeśli myślę o rybach- przedsięwzięcie. Napotkawszy jednak wcześniej wiele przeszkód i ogólną niechęć do takiej formy organizowania zawodów, miałem wiele obaw -jak to wyjdzie. Bez wątpienia do grona z niechęcią przyglądających się, mogę zaliczyć Klub- Puławy Azoty. Klub ten uzyskał prawo startu w GP lecz z niego nie skorzystał. Mało tego zorganizował niby to zawody alternatywne na tydzień wcześniej, również na Wieprzu oczywiście martwą rybą. Ja jednak czekałem do końca na zgłoszenie gdyż osobiście uważam, że w tym konkretnym przypadku bez względu na ich decyzję Klubową, nie należało zamykać drogi tym zawodnikom którzy myślą podobnie jak my- wykorzystanie jakże cenna i ważną cechę jaką jest lojalność Klubowa.
Kilka słów na temat samych zawodów.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zanim jeszcze co niektórzy pomyśleli o wstaniu to Paweł już był przygotowany (w nocy) i czekał na wszystkich. Podobnie zresztą zachowywał się na długo przed tym terminem tworząc listy startowe, komunikaty motywując do treningów itp. itd. W tym momencie powiem wprost, ogromne dzięki Paweł to Twoja przede wszystkim zasługa, że to wszystko tak sprawnie przebiegło i z tego powodu jeszcze raz dziękuję.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Reszta Klubu również nie zawiodła.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
W tej chwili podkreślę, że liczyłem na jakąkolwiek dodatkową pomoc innych Klubów tym bardziej, że takową deklarowały- po raz kolejny się zawiodłem. (może następnym razem)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Patrząc na to zdjęcie upewniam się w tym, że nie tylko dla mnie jest to ważne a mało tego nadal znajduję się w gronie kolegów na których mogę liczyć, polegać i nigdy się nie zawiodę. Poświęcą bezinteresownie swój prywatny czas może nawet kosztem zdrowia i potrafią nadal się uśmiechać. Dziękuję wszystkim sędziom.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Z biegiem czasu pojawiało się nas coraz więcej.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.usObrazek

Uploaded with ImageShack.us<script src='http://img641.imageshack.us/shareable/?i=dsc0757x.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>Obrazek</noscript>
Wieprz zdążył nas przyzwyczaić do trudnych warunków. Choć poziom wody mogłem zaliczyć do jak najbardziej normalnych to klarowność była żadna. Tak więc złowienie ryby było co najmniej trudne. Znaczny wzrost temperatury oraz słońce również dokuczyło zawodnikom, tak więc na zakończenie większość z nas zaległa na trawie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
A to już bardziej przyjemna część czyli wręczenie nagród zwycięzcom.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tak więc gratuluję zwycięzcom, dziękuję klubowiczom i do zobaczenia na równie ciekawym spotkaniu.

Mam za sobą kilka wyjazdów w szczególne rejony Polski lecz nie udało mi się usiąść i coś napisać- ach ta mucha, nadal bardzo mi się podoba.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2013, 21:31 przez waldek, łącznie zmieniany 1 raz.

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 23 maja 2012, 18:06

Witam Kolegów.
Determinacja i pracę którą włożyłem wspólnie z Wami w zorganizowanie tych jakże bardzo ważnych zawodów, które jak Waldek zaznaczył ( to już historia ) wniosły bardzo dużo i z korzyścią dla środowiska wodnego i mnie samego.
Pragnę Wam podziękować za wspólny wysiłek, poświęcony czas i zrobienie wszystkiego zgodnie z założeniami. Waldek S. może być dumny z Was klubowiczów i Wy z siebie a inni mogą brać przykład.

Doświadczenie zdobyte przy organizacji powyższych zawodów zaowocuje w kolejnych już niebawem eliminacjach 17.06.2012r.

Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

Skalka
junior
Posty: 553
Rejestracja: 26 lis 2008, 20:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Skalka » 30 maja 2012, 21:50

Dziś przed poranną kawą.
Obrazek
Piotr Skałecki Lublin Expert

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 01 cze 2012, 23:57

Kawa pewnie wystygła a rybka ładna.
Nas kolacja ominęła nad Wisłą wczoraj, trzy rybki na miarę, woda niska, komary i muszki dokuczają.

Obrazek

Cisza i spokój, w wodzie również.

Obrazek


Pozdrawiam.
Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

PAWEŁKWIECINSKI
kadet
Posty: 233
Rejestracja: 24 lis 2010, 17:55
Lokalizacja: Lublin

Postautor: PAWEŁKWIECINSKI » 02 cze 2012, 05:14

Paweł Kwieciński,Klub Expert,Koło Firlej.SSR 422

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 02 cze 2012, 16:40

wyrazy współczucia dla rodziny . człowiek jest a za chwilę go niema .

darek
senior
Posty: 1420
Rejestracja: 08 sty 2008, 16:21
Lokalizacja: lublin
Kontaktowanie:

Postautor: darek » 02 cze 2012, 16:45

Jacku,co tam dziś połowiłeś ;-)
Ryby,to kumple-nie żarcie

zajcow
junior
Posty: 428
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:26
Lokalizacja: LUBLIN

Postautor: zajcow » 02 cze 2012, 16:58

dary ryba zabrała mi zestaw po za tym parę branek chyba karaski ogólnie super impreza , fajna organizacja ,miła atmosfera .podziękowania dla organizatorów oby więcej takich spotkań !! było fajnie ;-)


Wróć do „Koła / Kluby”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości