V Puchar Haczyka

 

V Puchar Haczyka


W 2014 roku swój mały jubileusz istnienia obchodzi Koło PZW Haczyk, które świętuje swój 5 rok działalności. I jak co roku na zalewie Zemborzyckim Koło organizuje zawody wędkarskie „Puchar Haczyka”.

 

Nagród wystarczyło dla każdego z zawodników, a dla zwycięzcy oprócz dużego pucharu tradycyjnie już czekał nowy kosz firmy Sensas

 

W czterech 12 osobowych sektorach rywalizowali zawodnicy w V edycji „Pucharu Haczyka”. Tradycyjnie oprócz metod spławikowych dozwolone jest łowienie na tzw. grunt, np. feederem. Oprócz pewnej dowolności w metodzie łowienia, nie ma też żadnych ograniczeń ze względu na wiek czy płeć zawodników – tutaj młodsi i mniej doświadczeni zawodnicy mają szanse zmierzyć się ramię w ramię z doświadczonymi i utytułowanymi starszymi zawodnikami. Podobnie jak w poprzednich edycjach jest to strzał w dziesiątkę – także i tym razem młodzież pokazała „pazur”. Przemysław Kojtych zajął drugie miejsce w swoim sektorze, pokonując takie nazwiska jak Sławek Staroń, Franek Wysocki czy Tomek Niećko, a Natalia Jabłońska zwyciężyła swój sektor.

W całych zawodach najlepszym okazał się Bogusław Łacek, który w pełni wykorzystał otwierające stanowisko zawodów i z wynikiem 11 680 zgarnął nagrodę główną – kosz wędkarski firmy Sensas. Drugie miejsce natomiast dla łowiącego z zamykającego stanowiska Ireneusza Stępnia (wynik 9 195), trzecie dla wspomnianej już Natalii (wynik 7 295). To najgorsze, czwarte miejsce (mimo zwycięstwa w swoim sektorze) dla reprezentanta organizatora – Tomasza Kasperskiego (wynik 6 370).

Zarząd Koła PZW Lublin Haczyk serdecznie dziękuje sponsorom zawodów:
Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Sensas Polska Ernest Gutkiewicz, Jaxon Andrzej Podeszwa, SARS Wędkarstwo Wyczynowe, Vimba Dariusz Ciechański, Olimp Trofea Sportowe Katarzyna Urban, Musi Sushi, Sklep Wędkarski „Haczyk”.

Do zobaczenia za rok!

 

 

Większe leszcze tego dnia należały do rzadkości – z bonusem Grzesiek Mirosław.