Budżet Obywatelski

 

Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji
projekt Budżetu Obywatelskiego 2016


 

Od 1 października 2015 przez 10 kolejnych dni będzie trwało głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 miasta Lublin. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i oddania głosu na jedyny projekt, w którym pomyślano również o wędkarzach i ich hobby.

 

Budżet Obywatelski daje realny wpływ na decyzje o przeznaczeniu części budżetu miejskiego na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez mieszkańców Lublina. W grupie 167 projektów, które pozytywnie przeszły weryfikacje, znajduje się jeden istotny dla wędkarzy – dotyczący Zalewu Zemborzyckiego. Zakłada on remont slipu, służącego do wodowania sprzętu pływającego wraz z darmowym parkingiem i utwardzonym dojazdem od strony ul. Osmolickiej. Warto zaznaczyć, że obecnie wędkarze nie mają możliwości swobodnego wodowania sprzętu pływającego, co znacznie utrudnia wędkarskie użytkowanie podstawowego łowiska lublinian. Oczywiście slip jest tylko częścią projektu, który oprócz slipu, parkingu i drogi dojazdowej zakłada między innymi: zainstalowanie ławek, koszy na śmieci, placu zabaw, siłowni na świeżym powietrzu, toalet przenośnych, stojaków na rowery czy szachownic, a wszystko to pod czujnym okiem zainstalowanego monitoringu.

 

Dlatego weź udział w głosowaniu, miej realny udział w rozdzieleniu pieniędzy z budżetu miasta i zagłosuj na projekt D-14 Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji. Namów do głosowania rodzinę i sąsiadów, ponieważ korzyści z realizacji tego projektu odczują wszyscy mieszkańcy Lublina – użytkownicy Zalewu Zemborzyckiego. Jako środowisko związane z naszym hobby jakim jest wędkarstwo gorąco wspieramy ten projekt i liczymy na to, że projekt D-14 znajdzie się w gronie tych, które uzyskały najwięcej głosów. Do tego potrzebne jest wasze wsparcie i wasze głosy, raz jeszcze gorąco zachęcamy do udziału w głosowaniu!

 

Zasady głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Lublina

Wyboru projektów dokonują mieszkańcy Gminy Lublin, którzy ukończyli 16 lat, w głosowaniu jawnym – imiennym, dla którego potrzeb wyznacza się punkty do głosowania.

Listę punktów do głosowania podana zostanie do publicznej wiadomości, w szczególności na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin pod adresem www.obywatelski.lublin.eu.

W punktach do głosowania można będzie otrzymać karty do głosowania oraz skrócone opisy projektów poddanych pod głosowanie. Wzór karty do głosowania udostępniony będzie na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin, pod adresem www.obywatelski.lublin.eu.
Głosowanie przeprowadza się poprzez:

1) złożenie karty do głosowania w wyznaczonych punktach do głosowania;
2) wypełnienie elektronicznej wersji karty do głosowania dostępnej na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin, z zastrzeżeniem, że z tej opcji nie mogą skorzystać mieszkańcy Lublina nie posiadający nr PESEL.

Głosowanie trwa od 1 października 2015 r. do 10 października 2015 r.

 

Kilka przydatnych linków dotyczących projektu D-14 Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji
 
Strona główna Obywatelski Lublin, na którym są wszelkie informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego 2016
https://obywatelski.lublin.eu/
 
Lista projektów biorących udział w głosowaniu na Budżet Obywatelski 2015
https://obywatelski.lublin.eu/kategoria/44-budzet-obywatelski-2016
 
Zasady głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego 2016
https://obywatelski.lublin.eu/713-zasady-glosowania
 
Projekt duży D-14 Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji
Szczegółowy opis projektu

 

Mapa lokalizacji projektu D-14 Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji
Zobacz mapę