Inne

Inne rzeczy związane z wędkarstwem


majdan zahorodyński
Rzecz o (nie)sportowym łowisku.

Pewnie każdy z Was słyszał o łowisku Majdan Zahorodyński. Być może ktoś go kojarzy wyłącznie z dodatkowej opłaty, która pobierana jest za możliwość wędkowania na nim. Ale czy każdy z Was zna historię związaną z tym łowiskiem? Jest bardzo ciekawa…

zobacz więcej

 

wymiana karty wędkarskiej
Koniecznie wymień kartę wędkarską wydaną przed 31.01.1997r.

Zarząd Główny PZW rozesłał pod koniec listopada pismo do okręgów, w którym informuje o tym, że karty wędkarskie wydane przed 31.01.1997r są nieważne i należy je wymienić. Co zrobić, aby nie być narażonym na mandat karny i łowić legalnie? Dowiesz się w tym krótki wpisie.

zobacz więcej

 


Zgrupowanie szkoleniowe wędkarstwa spławikowego w Tuligłowach

W miejscowości Tuligłowy na początku sierpnia miał miejsce 3 dniowy obóz szkoleniowy dla młodzieży organizowany przez Zarząd Okręgu PZW w Chełmie. Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.

zobacz więcej

 

budowa pomostu
Wykonanie pomostu – wskazówki dla inwestora

Na wykonanie urządzeń wodnych, w tym: pomostów lub stawów, zgodnie z ustawą z dnia18 lipca 2001 r. – Prawo wodne (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz.145), wymagane jest uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego. Pozwolenie wodnoprawne na wykonanie ww. urządzeń wydawane jest na wniosek przez właściwego miejscowo starostę.

zobacz więcej

 

 

 

 

 

 

budżet obywatelski lublin zalew zemborzycki
Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji
– Projekt Budżetu Obywatelskiego

Od 1 października 2015 przez 10 kolejnych dni będzie trwało głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 miasta Lublin. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu i oddania głosu na jedyny projekt, w którym pomyślano również o wędkarzach i ich hobby.

Dlatego weź udział w głosowaniu, miej realny udział w rozdzieleniu pieniędzy z budżetu miasta i zagłosuj na projekt D-14 Zalew Zemborzycki miejscem relaksu i rekreacji. Namów do głosowania rodzinę i sąsiadów, ponieważ korzyści z realizacji tego projektu odczują wszyscy mieszkańcy Lublina – użytkownicy Zalewu Zemborzyckiego.

zobacz więcej

 

 

 

koło pzw lublin haczyk
Wzorowa praca z młodzieżą w Kole PZW Haczyk

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich kilku lat działalności Koła PZW Lublin Haczyk odnośnie pracy z młodzieżą i propagowania wędkarstwa wśród najmłodszych.

zobacz więcej

 

 

 

lubelskie carp show 2015
Lubelskie Show Wędkarskie – Carp Day 2015

Serdecznie zapraszamy na IV Lubelskie Show Wędkarskie – Carp Day 2015, już 25 marca w sklepie wędkarskim Haczyk odbędzie się pokaz wędkarskiego sprzętu karpiowego. Szczegóły tej imprezy w linku poniżej

zobacz więcej

 

 

 

 

Ewolucja czy rewolucja? Wymiary widełkowe na wodzie ogólnodostępnej PZW Lublin

Zapewne wiele osób po dokładnym przeczytaniu zezwolenia na wody PZW Okręg Lublin zauważyło jedną, dość istotną i ciekawą nowość. Zalew „Zimna Woda” znajdujący się w Łukowie od roku 2014 ma dodatkowe obostrzenia uchwalone przez Zarząd Okręgu na wniosek Kół Łuków Miasto oraz Łuków Kolejarz.

zobacz więcej

 

 

Pogrom sumów, sandaczy i szczupaków

Uchwałą Zarządu Koła nr 56 w Rykach odłowiono ryby drapieżne z łowiska „Skalski”, ze względu na regulację ichtiologiczną zbiornika. Decyzja ta wzbudza wiele kontrowersji i zapytań, zapraszam do przeczytania wypowiedzi jednego z naszych użytkowników właśnie w tej sprawie…

zobacz więcej