Podsumowanie GPO 2017

Sensas Lublin w potrójnej koronie
– podsumowanie Spławikowego GP Okręgu 2017


Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Lublin 2017 dobiegło końca. Spławikowy „Puchar Prezesa ZO” było ostatnią, 11 turą tego cyklu, w którym uczestniczyła rekordowa ilość osób biorąc pod uwagę ostatnie lata.

 

 

Marcin Kasprzak po 6 latach ponownie najlepszym zawodnikiem cyklu GPO

 

Aż 103 sklasyfikowanych seniorów, 10 zawodników sektora junior/kobieta, 15 drużyn i aż 60 zawodników, którzy wystartowali w co najmniej 8 turach. Oto liczby Grand Prix Okręgu 2017. Pora przedstawić zwycięzców mijającego sezonu spławikowego.

 

W klasyfikacji seniorów walka o zwycięstwo trwała do ostatniej tury. Pierwsze 3 tury były idealne dla Łukasza Gałązki, który trzykrotnie zwyciężał swój podsektor. Środkowa część sezonu należała do Pawła Hondry, który cały czas zajmował czołowe miejsca. Jednak finisz należał właśnie do Marcina Kasprzaka, który „jedynką” w ostatniej turze postawił przysłowiową kropkę nad „i” zwyciężając minimalnie (lepsza suma punktów wagowych przy tej samej sumie miejsc) z Łukaszem Gałązką. Na miejscu 3 Sławomir Staroń, który do swojej bogatej kolekcji medali może dorzucić brąz GPO 2017.

 

 

Przemek Kojtych (z pucharem) – zdecydowany zwycięzca w sektorze junior/kobieta

 

W sektorze junior/kobieta mieliśmy prowadzenie od początku do końca w rękach Przemka Kojtycha. Ten młody zawodnik zdominował klasyfikację wygrywając aż 6 razy w zawodach zdecydowanie pokojnując drugiego w klasyfikacji Macieja Maruszaka, który minimalnie pokonał Mateusza Jaremka. Najlepszą z pań okazała się Angelika Banach, która trzykrotnie stanęła na podium.

 
 

 

Losowanie na Dratowie ma coraz mniejsze znaczenie… większość zawodników i tak nic nie łowi…

 

W klasyfikacji drużynowej od samego początku swoją moc pokazała drużyna Sensas Lublin I. Właściwie już w połowie sezonu okazało się, że tylko kataklizm mógłby im odebrać zwycięstwo w drużynówce.
Ostatecznie nokautują inne drużyny zbierając sumę 12 miejsc i z przewagą aż 17! pokonują drugą drużynę Stynka Lerby Team, którzy na finiszu rozgrywek pokonują Milo Matchpro Lin Czuby.

 

 

Marek Winiarski – zwycięzca ostatniej tury, pokonał 48 zawodników, a jego waga (3 525 pkt) była większa niż 12 innych w sumie punktujących seniorów…

 

Całość cyklu na pewno należy zaliczyć na plus. Niestety, na całym pozytywnym obrazie jest jedna dość poważna rysa – duża frekwencja brak łowisk do rozgrywania dużych zawodów spławikowych w Okręgu PZW Lublin. Całość cyklu, 11 tur, odbyło się w ramach 3 łowisk – Dratów (gdzie większość zawodników zerowało), Zalew Zemborzycki (który zarasta na częsci stanowisk w sezonie letnim, w dodatku ma ograniczenie do 70-80 zawodników) oraz rzeka Wisła na opasce w Wólce Profeckiej (max 60 kilku zawodników). Pięć tur odbyło się na Dratowie, a po 3 na Zalewie i Wiśle.