VI Puchar Haczyka

 

VI Puchar Haczyka


W niedzielę 5 lipca na Zalewie Zemborzyckim odbył się VI Puchar Haczyka. Na starcie pojawiło się 51 zawodników, którzy zostali podzieleni na 4 sektory.

 

Najlepsza piątka zawodów

 

Tydzień wcześniej rozgrywane były zawody o Puchar Barrakudy i wyniki w większości nie były za wysokie. Mniejsza liczba startujących była zaplanowana celowo, aby jak najbardziej jak to możliwe wykluczyć złe stanowiska, co prawda to tylko zawody towarzyskie, ale każdy powinien mieć szansę na zwycięstwo. Ciągle niski stan wody w zalewie wprowadził (niestety) kilka stanowisk „bankówek” oraz jeszcze więcej miejsc nienadających się do łowienia (głębokość poniżej 1 metra).

Gdy w sektorze A stanowisko nr1 wylosował dwukrotny zwycięzca Grand Prix Okręgu Franciszek Wysocki to automatycznie został on faworytem do zwycięstwa, przynajmniej sektora. Tak to już jest w tym sezonie, że początkowe stanowisko w zatoce „Dąbrowa” jest bardzo dobre, o wiele lepsze niż słynny „balkon”. Franek nie zawiódł, w pełni wykorzystał dar od losu i swoje mistrzowskie umiejętności ustanawiając wynik 12 255 punktów. Druga w sektorze Natalia Jabłońska z wynikiem ponad 10 tysięcy i właściwie tylko ona próbowała nawiązać walkę o zwycięstwo sektorowe. Kolejni zawodnicy mieli już o połowę i więcej mniejsze wyniki, a najlepszy z grupy osób z przedziału 4000-6000 punktów okazał się Henryk Słabczyński.

 

Świetny debiut! Maciej Bąska – zwycięzca w sektorze C

 

W sektorze B mieliśmy walkę do samego końca. Minimalnie zwyciężył triumfator ubiegłorocznych zawodów Bogusław Łacek  z wynikiem 7 650. Obok niego siedzący Hubert Tywańczuk ma 300 punktów mniej, a Radomir Sim zajmuje miejsce 3 z wagą o 150 gram mniejszą od Huberta. Kolejne miejsca to już spora strata. Po długiej przerwie (płytka woda) sektor C rozpoczynał się od Macieja Bąski, który po raz pierwszy startował w zawodach Haczyka. Start wyśmienity, bo Maciej zwycięża sektor z wynikiem 10 500. Z wynikiem ponad 9 700 zawody z „2” sektorową kończy Bartłomiej Sobolewski, który natomiast jest przed reprezentantem organizatorów – Tomaszem Kasperskim. >W sektorze D zwycięstwo przypadło Przemysławowi Niećko, który uzyskał wynik 5 780, drugi był Jacek Kuna, a trzeci Sławomir Staroń.

Organizatorzy przygotowali 5 pucharów dla zwycięzców: zwycięzcy zawodów, zwycięzców sektorów oraz najlepszego zawodnika w kategorii junior/kobieta. Dzięki wsparciu sponsorów przygotowane zostały paczki z nagrodami dla każdego z uczestników zawodów. Do zobaczenia za rok, na kolejnej edycji Pucharu Haczyka!

 

 

Henio Słabczyński z pięknym bonusem