VII Puchar Haczyka

 

VII Puchar Haczyka


W niedzielę 7 sierpnia na Zalewie Zemborzyckim odbył się VII Puchar Haczyka. Na starcie pojawiło się 41 zawodników, gotowych do sportowej rywalizacji rywalizacji na spławiki i koszyki (regulamin zawodów dopuszczał łowienie metodą spławikową oraz feeder).

 

Piotrek Odzioba – jak zawsze łowi tylko odległościówką i to jak!


 

W sektorze A najlepiej wypadli zawodnicy łowiący ze skrajnych stanowisk, a swoją szansę wykorzystali Jacek Kuna (stanowisko 11) oraz Marek Łyżwiński. Ostatecznie lepszy okazał się Jacek uzyskując najlepszy wynik dnia – 12 245 punktów zdecydowanie wyprzedzając Marka, który zajął miejsce 2 z wynikiem 8 850. Przez pewien czas próbował im dorównać łowiący na stanowisku numer 4 Tomasz Cieniuch, jednak jego 5 540 pozwoliło zająć jedynie 3 miejsce. Pozostali zawodnicy z sektora A mieli znacznie niższe wyniki, które nie pozwalały myśleć o zwycięstwie w sektorze. Jednak zawsze można było wygrać nagrodę specjalną za największą rybę, czego dokonał łowiący na stanowisku 9 Bogusław Borowski (leszcz około 1,5kg), a jego wynik wynosił 2 800 punktów.

 

Jacek Kuna już kilkukrotnie był wysoko w klasyfikacji, tym razem się udało i to on zdobył puchar za zwycięstwo w zawodach


 

W sektorze B w czołówce znaleźli się zawodnicy, którzy wylosowali tzw. balkon. Zwyciężył Waldemar Lipian z wynikiem nieco ponad 7kg, a drugi był Robert Sadowski (5 185pkt). Sektorowe podium uzupełnił zamykający sektor Ireneusz Stępień 4 590 pkt. W sektorze C znakomicie się spisał 18 letni Przemysław Kojtych, którzy z otwierającego sektor stanowiska wykręcił wynik 7 600 punktów. To już kolejny przypadek, kiedy młodzi zawodnicy potrafią zawalczyć o czołowe lokaty w kolejnej edycji Pucharu Haczyka. Miejsce drugie dla zamykającego sektor Mariusza Jasika (6 520), a na miejscu trzecim rywalizację zakończył Tomasz Niećko z wynikiem 5 115.

sponsorzy7PH

W sektorze D w czołówce znaleźli się zawodnicy, którzy wylosowali 2 pierwsze i 2 ostatnie stanowiska. Zwyciężył Sławomir Staroń z wynikiem 10 895, który o troszkę ponad kilogram przegrał korespondencyjny pojedynek z Jackiem Kuną z sektora A o zwycięstwo w całych zawodach. Miejsce drugie dla Zbigniewa Ratajczyka (7 190), który minimalnie okazał się lepszy od siedzącego po lewej Tomasza Kasperskiego (7 150). Miejsce 4 dla Grzegorza Banuchy, który otwierał ostatni sektor zawodników.

Zarząd Koła PZW Lublin Haczyk chciałby serdecznie podziękować zawodnikom za uczestnictwo w zawodach i prawdziwie sportową rywalizację z luzem i uśmiechem na twarzy. Dziękujemy również sponsorom, którzy wsparli już 7 edycję tych zawodów. Do zobaczenia za rok!

 

 

Zadowolenie na twarzach zawodników oznaczać może tylko jedno – zawody się udały!


 


lubelski portal wędkarski
Koło PZW Lublin Haczyk

Koło powstało w 2010 roku, a więc każda edycja zawodów jest też rocznicą istnienia koła wędkarskiego. Stały rozwój spowodował, iż jest to obecnie czołowe koło w Okręgu PZW Lublin nie tylko pod względem ilości członków, ale głównie pod względem aktywności sportowej. Zapraszam do obejrzenia oficjalnej strony koła Haczyk na portalu PZW

zobacz więcej