Zgrupowanie szkoleniowe wędkarstwa spławikowego Tuligłowy

Zgrupowanie szkoleniowe wędkarstwa spławikowego
w Tuligłowach


 

W dniach 4-6 sierpnia na zbiorniku w miejscowości Tuligłowy miało miejsce zgrupowanie szkoleniowe wędkarstwa spławikowego dla młodzieży. Rada do spraw młodzieży Okręgu PZW Chełm pod przewodnictwem Rafała Guzowskiego zorganizowała rzecz, o której należy głośno mówić. Niestety, ale mało jest Okręgów, które organizują tego typu obozy szkoleniowe dla najmłodszych wędkarzy, tym większe należą się brawa za podjętą decyzję oraz samo, bardzo atrakcyjne, przeprowadzenie szkolenia.

 

 


 

Od razu po przyjechaniu na miejsce szkolenia powstał obóz namiotowy, oczywiście pod czujnym okiem opiekunów, a tuż po obiedzie miała miejsce premierowa lekcja z wędkarstwa spławikowego. I tutaj wielkie zaskoczenie z lekkim niedowierzaniem. Zajęcia prowadził bowiem Dariusz Ciechański, legendarna postać polskiego spławika chętnie dzielący się wędkarską wiedzą zdobytą przez dziesięciolecia swojej wyczynowej kariery. To duży plus dla organizatorów, gdyż zadbali, aby szkolenie prowadziła osoba mogąca posiadać tytuł profesora w dziedzinie wędkarstwa, jeśli istniała by taka możliwość 😉

 

 


 

„Dziadek” – bo pod takim pseudonimem jest znany w światku wędkarskim Dariusz Ciechański, zaczął swoje wykłady od spławikowych podstaw. Przygotowanie jokersa czy charakterystyka ziem wędkarskich. Oczywiście nie mogło zabraknąć wiązania haczyków, zestawów czy też podstawowej wiedzy o… rybach, ich zachowaniu i zwyczajach.

 

 


 

Jednak plan obozu nie obejmował jedynie zajęć wędkarskich. Dla dzieci przygotowano szereg innych atrakcji i tak dla przykładu drugi dzień rozpoczęto od… wyjścia na basen. Oczywiście tuż po śniadaniu 😉 Po powrocie z pływalni na młodzież czekał specjalnie przygotowany przez Darka konkurs wiedzy wędkarskiej, a wiele pytań jak i odpowiedzi kończyło się głośnym śmiechem całej grupy.

 

 


 

Na trzeci dzień szkolenia zaplanowano pokaz oraz szkolenie pierwszej pomocy, które poprowadziła ratowniczka medyczna. Rzecz ważna i potrzebna, szczególnie jeśli przebywamy nad wodą. Po szkoleniu medycznym, kolejne szkolenie wędkarskie, tym razem już podsumowujące i gruntujące nabytą wiedzę, a wieczorem kolejna atrakcja… wyjazd do kina. Trzy dni szkolenia teoretycznego i praktycznego z licznymi atrakcjami kończyły zawody wędkarskie dla kadetów, juniorów i kobiet, które odbyły się 7 sierpnia.

 

 


 

Na sukces obozu szkoleniowego dla młodzieży składa się wiele „cegiełek”. Wkład ma Kapitanat Sportowy Okręgu, Zarząd Okręgu PZW Chełm, ale także opiekunowie i liczni sponsorzy. Warto zaznaczyć, że każdy młody uczestnik zgrupowania wrócił do domu z wędkarską pamiątką w postaci sprzętu wędkarskiego oraz koszulki (koszulkę z podpisami wszystkich uczestników otrzymał również „Dziadek”). Oprócz Darka Ciechańskiego gośćmi obozu byli też przedstawiciele (w postaci prezesów) Zarządu Okręgu w Chełmie czy też najaktywniejszych, chełmskich kół wędkarskich. Teraz pora na inne, sąsiednie Okręgi, dbajmy o młodzież i uczmy ich wędkarstwa!

 

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ ZE ZGRUPOWANIA SZKOLENIOWEGO W TULIGŁOWACH


 

dariusz ciechański blog
„Dziadek” szkoli młodzież w Tuligłowach

Zapraszam do przeczytania relacji ze szkolenia młodzieży w Tuligłowach Darka Ciechańskiego. „Dziadek” na swoim blogu opisuje czym się zajmował przez 3 dni szkolenia.

idź do strony