3 tura PLWS Krynice 2016

3 tura PLWS Lubelskie – czas rozstrzygnięć


W niedzielę 31 lipca na zbiorniku Krynice po raz ostatni w tym roku spotkali się uczestnicy cyklu zawodów Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego w województwie lubelskim. W tych zawodach miało się rozstrzygnąć, która z drużyn okaże się najlepsza w sezonie 2016, jakie drużyny pojadą na ogólnopolski finał PLWS, jakie drużyny spokojnie będą mogły się szykować do następnego sezonu. Te zawody miały również wyłonić 5 najsłabszych drużyn, które w przypadku dalszej zabawy w sezonie 2017 będą musiały rozpocząć od Eliminacji.

 

Jeśli chodzi o rozstrzygnięcia dotyczące najlepszej trójki pewno było jedno – Zamojskie Spławiki po 2 turach uzyskały taką przewagę, że tylko totalny kataklizm mógłby ich zepchnąć z pudła. W związku z tym, że zawody rozgrywane były na wodzie okręgu zamojskiego nikt w to nie wierzył, a nawet byli tacy co już przed rozpoczęciem zawodów gratulowali im zwycięstwa w całym cyklu. Na ostatnie zawody nie przyjechały aż 4 drużyny, jednak późniejsze wyniki ułożyły się w taki sposób, że to właśnie nieobecne drużyny zajęły 4 z 5 spadkowych miejsc (pewnie za karę od losu).

 

Zbiornik w Krynicach jest jednym z nielicznych, gdzie losowanie stanowisk prawie w ogóle nie ma znaczenia


 

Zbiornik w Krynicach uznawany jest za równą, sportową wodę, idealną wręcz do zawodów spławikowych. Tego dnia nie trafił się żaden bonus w postaci karasi, więc zawodnicy punktowali na drobnej płotce. Równe sektory i brak lepszych/gorszych stanowisk powodowało, że losowanie miało marginalne znaczenie. Warto zaznaczyć, że pierwsza drużyna zdobyła zaledwie 3 punkty sektorowe mniej niż drużyna z miejsca 6. To tyle, co nic, a o zwycięstwie decydowała suma wag trzech zawodników.

 

Pierwsze 3 miejsca w sektorze A pada łupem zawodników z drużyn, których potencjał jest znacznie wyższy niż dotychczas zajmowane miejsce. Z wynikiem ciut ponad 4kg zwycięża Bogdan Wąsik ze Stynki Lerby Team, 300 punktów mniej ma Sławek Basaj z Nadburzański Górek Team, a miejsce 3 z wynikiem 3 530pkt zajmuje Rafał Guzowski. Sektor B to zwycięstwo Leszka Bryły z SARS Haczyk IV, który niemal do perfekcji opanował to łowisko i zawsze tutaj stawiany jest w gronie faworytów. Jego wynik 4 300pkt okazał się również najwyższym wynikiem dnia. Miejsce drugie ze stratą 900 punktów zajmuje 18 letni Przemek Kojtych reprezentujący barwy drużyny Sensas Lublin. Ważne 3 miejsce zdobywa Krzysztof Tymicki z drużyny Świdnik WSK walczącej o spokojny byt w następnym sezonie.

Leszek Bryła na Krynicach zawsze jest w gronie faworytów do zwycięstwa, tym razem również nie zawiódł


 

W sektorze C tym razem padły najmniejsze wyniki, a brania ryb rozkręciły się dopiero w drugiej połówce zawodów. Sektor ten zwyciężył Sławek Juć pieczętując dobry występ swojej drużyny ze Świdnika. Miejsce drugie z 90 punktami mniej zajął Marcin Będziejewski z Zamojskich Spławików, dla którego cały cykl PLWS 2016 był bardzo udany. Miejsce trzecie zdobywa Mistrz Okręgu PZW Lublin Wojtek Brzana z Salonu Wędkarskiego Spławik w Lublinie.

Po zliczeniu wyników sektorowych i wagowych zawodników okazało się, że dwie drużyny zgromadziły po 13 punktów sektorowych. O zwycięstwie decydowała więc większa ilość punktów wagowych, a tu o 60 gram lepsi okazali się zawodnicy z Nadburzański Górek Team! Miejsce drugie dla drużyny Świdnik WSK, a trzecie miejsce… Zamojskie Spławiki z 13,5 punktami sektorowymi. Ekipa z Zamościa tym samym przez cały sezon nie zeszła z pudła zajmując kolejno miejsca 2, 1 i 3.

 

 

Najlepsza drużyna 3 tury PLWS Lubelskie – Nadburzański Górek Team


 

W klasyfikacji rocznej najlepsi okazali się zawodnicy Zamojskich Spławików, którzy zebrali świetnych 6 miejsc tym samym dystansując inne drużyny. Tym samym odzyskali „laur” najlepszej drużyny PLWS województwa lubelskiego zdobyty w 2014, debiutanckim dla PLWS sezonie. Za ich plecami toczyła się walka, nie tylko o pierwszą trójkę, ale też o miejsce w 10 gwarantujące start w kolejnym roku. Miejsce 2 zajęła drużyna Sensas Lublin, która zgromadziła 14 miejsc łowiąc równo przez cały cykl zawodów. Ta systematyczność pozwoliła im awansować do wielkiego, ogólnopolskiego finału, gdzie występu chyba sami się nie spodziewali. Miejsce 3 z 17 miejscami dla ekipy SARS Haczyk IV, która jedynie mniejszą ilością punktów sektorowych wyprzedza ubiegłorocznych zwycięzców ligi PLWS – Nadburzański Górek Team.

 

Trzy pierwsze drużyny zagwarantowały sobie start w zawodach finałowych i na pewno je tam ujrzymy, gdyż od razu potwierdzili swój udział. Przy odpowiednim zbiegu okoliczności na start w finale może będzie mógł liczyć 4 zespół w związku z tym, że edycja lubelska ligi należała do czołówki pod względem frekwencji w całej Polsce. Aby tak się jednak stało, jakaś ekipa z innego województwa musiała by zrezygnować ze startu w wielkim finale. Czy tam się stanie? Czas pokaże, nam pozostaje trzymać kciuki za udany występ naszych drużyn. Pewne jest jedno – za rok ponownie staniemy do rywalizacji 😉

 

zobacz WYNIKI ZAWODÓW

zobacz WYNIKI SEZONU 2016

zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ

 

 

Po roku przerwy ponownie najlepsi – Piotr Buczek, Marcin Będziejewski, Łukasz Będziejewski, czyli Zamojskie Spławiki